Ulase

0

Ulase Lazer hakkında detaylı cihaz, uygulama ve fiyat bilgilerine yer verdik.

Ulase 700-800 nm aralığında IPL cihazıdır.

IPL Cihazları Neden Önermiyoruz ?

Lazer epilasyon vücut ve yüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yöntemidir. Lazer epilasyonun etkili ve kalıcı olabilmesi için bazı kriterler vardır. Bu kriterlerin başında uygulamada kullanılan cihazlar gelir. Cihazın kullandığı teknoloji sonuçlar üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Epilasyon amacıyla en çok lazer teknolojisine sahip cihazlar kullanılır. Lazer enerjisi kılda bulunan renk pigmenti tarafından emilir ve kıl kökünde ısı enerjisine dönüşerek kıl kökünü tahrip eder. Lazer epilasyon sonuçları kalıcıdır ve FDA onayına sahip cihazlarla yapıldığında yan etki riski düşüktür. Günümüzde epilasyon amacıyla IPL cihazları da kullanılmaktadır. IPL cihazları yoğunlaştırılmış ışık kullanan sistemlerdir ve lazer değildir. Lazer gibi düz bir doğruda yayılmazlar, çevre dokuya saçılarak yayıldıklarından yan etki riskleri yüksektir.

Ülkemizde güzellik salonlarının kullanımına yönelik birçok IPL cihazı bulunmaktadır. Bu cihazların bazıları Çin malı cihazlardır, bazıları ise yerli üretimdir. Bu cihazların büyük bölümünü uluslararası standartlara sahip değildir, FDA onayı yoktur. Güvenlik kaydı olmayan bu cihazlar medikal cihaz statüsünde değildir.

Ulase Lazer FDA Onayı Var mı ?

Ulase lazer epilasyon cihazını yakından incelediğimizde FDA onayının olmadığını görüyoruz. Medikal cihaz kategorisinde olmadığı için doktorlar ve klinikler tarafından kullanılmıyor.

Ulase Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Güzellik salonlarında kullanılan Ulase 700-800 nm aralığında IPL cihazıdır. Cihaz entegre soğuk hava üflemesi ile cilt soğutması yapıyor. İstendiğinde buz başlık da eklenebiliyor. Ancak buz başlığı hakkında hiçbir teknolojik bilgi yok. Son yılların en popüler lazer epilasyon uygulaması olan Buz Lazer teknolojisinin patentli bir teknoloji olduğunu biliyoruz. Bu teknoloji cildi -3 dereceye kadar soğutarak tamamen acısız bir epilasyon imkanı sunuyor.

İlginizi Çekebilir:  Hangi diode lazer cihazı alınmalı?

Ulase cihazının buz başlığının Buz Lazerin teknolojileri ile aynı etkiye sahip olup olmadığı hakkında yorum yapmak güç. Çünkü Ulase hakkında hiçbir klinik çalışma bulunmuyor. Cihazın atış hızı 1 Hz, bu da uygulamanın oldukça yavaş olduğu anlamına geliyor.

Ulase Lazer Epilasyon Cihazı Fiyatları

Cihazın hava üflemeli başlığı ve buz başlığı ayarı ayrı fiyatlandırılıyor. Her iki başlıklı satış fiyatı 70.000 TL+%18 KDV. Hava üflemeli başlığın ömrü 220.000, atış garantisi 150.000. Buz başlığa ise 600.000 atış garantisi veriliyor.

Firma tüm arızaların 48 saat içerisinde giderileceğinin garantisini veriyor. Ancak 48 saat yoğun epilasyon merkezleri için bir hayli uzun bir süre.

Ulase cihazını pazar payı yüksek dünya markası cihazlarla mukayese ettiğimizde en önemli eksikliği FDA onayının olmaması ve etkinliği hakkında klinik çalışma bulunmaması. Kullandığı teknolojiler hakkında detaylı bilgi olmaması da bir diğer dezavantaj.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz