RobotX Hybrid

0

RobotX Hybrid Alexandrite Lazer Cihazı

İstenmeyen tüylerle mücadelede en etkili ve kalıcı yöntem lazer epilasyondur. Bu nedenle lazer epilasyon tüm dünyada yaygın olarak kullanılır. Lazer epilasyona ilgi her geçen gün arttığı için bu amaçla kullanılan cihazların sayısının da her geçen gün arttığını görüyoruz. RobotX Hybrid Alexandrite lazer cihazı da bunlardan bir tanesi. Cihazın isminde lazer kelimesi geçmesine rağmen aslında lazer cihazı değil, bir IPL cihazı.

RobotX Hybrid Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı Nasıl Uygulanır?

Cihazın ismine bakınca öncelikle cihaz Alexandrite lazer gibi algılanıyor. Ancak yukarıda bahsettiğimiz gibi cihaz 600-1200 nm geniş bant aralığında bir IPL cihazı. Birçok IPL cihazı lazer epilasyon cihazı olarak lanse ediliyor. Ancak lazer ve IPL teknolojileri farklıdır. Lazer ışını seçici olduğu için direkt kıl kökünü hedefler ve kıl kökünü tahrip eder. IPL ise yoğunlaştırılmış ışık kullanır, lazer ışını gibi düz bir doğruda yayılmaz. IPL saçılarak yayıldığı için çevre dokuya zarar verme riski yüksektir. İstenmeyen tüylerle mücadelede IPL cihazları ile kalıcı ve başarılı sonuçlar elde edilmesi de oldukça güçtür. Cihazın tanıtımında ‘kıl patlatma etkisi’ diye bahsedilen etkinin tıbbi olarak karşılığı olmadığı için ne tür bir etki mekanizması olduğu hakkında bilgi verebilmemiz mümkün değil. Cihazın kılları patlattığı, öldürdüğünden bahsediliyor. Lazer epilasyonla kılların öldürülmesi terimini ilk kez duyduğumuzu da belirtmeden geçemedik. 

Lazer epilasyon cihazlarında etkili ve kalıcı sonuçlar yanı sıra güvenlik kaydı da çok önemlidir. Uzmanlar, lazer epilasyonun mutlaka FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı cihazlarla yapılmasını önermektedir. RobotX cihazını incelediğimizde FDA onayının olmadığını görüyoruz. Cihaz medikal cihaz statüsünde olmadığı için de doktorlar tarafından tercih edilmiyor ve daha çok güzellik salonlarında kullanılıyor. 

İlginizi Çekebilir:  En İyi Lazer Epilasyon Cihazları 2018

Sektörde etkinliğini kanıtlamış cihazların varlığı malum. Özellikle Buz Lazer bu alanda adından en fazla söz ettiren cihaz. Bu nedenle birçok lazer epilasyon cihazının ve hatta lazer bile olmayan cihazın isimlerine buz, buzlu başlık kelimeleri eklenerek pazarlandığını biliyoruz. RobotX cihazı da opsiyonel olarak buzlanan başlık sunduğunu söylüyor. Gerçek Buz Lazer cihazlarının patentli bir soğutma sistemi ile cildi -3 dereceye kadar soğuttuğu hakkında yeteri kadar bilgiye sahibiz. Çünkü Buz Lazer hakkında birçok klinik çalışma mevcut.  RobotX cihazı ise standart olarak hava üfleme ile soğutma yapıyor. Cihazın buzlanan başlığının teknolojisi hakkında bilgiye rastlayamadık. Ayrıca bu başlığın opsiyonel olarak sunulması da kullanıcıya ek bir maliyet getiriyor. 

Cihazın teknik özelliklerini incelediğimizde ortalama başlık ömrünün 500.000-1.000.000 arasında olduğunu görüyoruz. Firma başlık için 2 yıl garanti veriyor, garanti sonrası atış garantisi ise 500.000. Buz Lazer başlık ömrü ise ortalama 25-30 milyon ve hatta bazı kullanıcıların 50 milyon atımda henüz değişmemiş başlıkları olduğunu biliyoruz. 

RobotX cihazı hakkında edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. İncelediğimiz kadarıyla cihazın en büyük dezavantajı FDA onayının olmaması ve hakkında klinik çalışma bulunmaması. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz