Magic Eis

0

Magic Eis Epilasyon Cihazı İncelemesi

Etkili ve kalıcı bir lazer epilasyon için en önemli unsur uygulamada kullanılan cihazdır. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi FDA onaylı cihazlar, etkili ve güvenli olduklarını klinik çalışmalarla kanıtlamış cihazlardır. Uzmanlar, lazer epilasyonun uluslararası güvenlik standartlarına uygun FDA onaylı cihazlarla yapılmasını önermektedir. Lazer teknolojileri yanı sıra epilasyon amacıyla IPL cihazları da kullanılmaktadır. Bu IPL cihazlarından biri olan Magis Eis cihazını sizler için araştırdık.

Magis Eis IPL Cihazı Nasıl Uygulanır?

Magis Eis bir IPL cihazıdır. Her ne kadar bazı yerlerde Magis Eis Buz Lazer Epilasyon olarak geçse de lazer cihazı değildir. Epilasyon amacıyla kullanılan IPL cihazları çoğunlukla lazer epilasyon olarak nitelendirilmektedir, ancak bu doğru değildir. Lazer ve IPL teknolojileri birbirinden farklıdır. Lazer ışını düz bir çizgi halinde yayılır ve sadece kıl kökünü hedefler. Lazer epilasyon sonuçları etkili ve kalıcıdır, yan etki riski düşüktür. IPL cihazları ise saçılarak yayılırlar ve dolayısıyla çevre dokuya zarar verme riskleri yüksektir. Lazer cihazlarına kıyasla yan etki riskleri daha yüksektir.

Bu bilgiler ışığında Magis Eis cihazını incelediğimizde FDA onayına rastlamadık. Cihaz medikal cihaz statüsünde olmadığı için daha çok güzellik salonlarında kullanılıyor. Çünkü, hekimler medikal cihaz statüsünde olan ve FDA onayı bulunan sistemleri kullanmayı tercih ediyorlar. FDA onayı, cihazın hem etkili hem de güvenli olduğunun bilimsel çalışmalarla kanıtlandığı anlamına gelmektedir.

Günümüzde birçok cihazda ‘’Buz Lazer, Buz Başlık’’ terimlerine rastlıyoruz. Bu da haliyle kafa karışıklığına yol açıyor. Öncelikle bu konuya bir açıklama getirmek istedik. Buz Lazer patentli bir marka ve sadece Soprano Ice cihazlarını kapsıyor. Dolayısıyla Magis Eis cihazının Buz Lazer olmadığını belirtmek isteriz. Magis Eis cihazı da başlıktan soğutma yapıyor ancak bu soğutma sistemi hakkında detaylı bilgiye erişemedik. Buz Lazer cihazının soğutma sisteminin patentli olduğunu ve cildi -3 dereceye kadar soğutarak etkin soğutma yaptığını biliyoruz. Ancak Magis Eis cihazının soğutma teknolojisi hakkında bilgi verilmemiş. 

İlginizi Çekebilir:  Neden Uzakdoğu Ipl cihazları alınmamalı?

Yukarıda kısaca özetlediğimiz bilgiler ışığında Magis Eis 600-1200 nm aralığında bir IPL cihazıdır ve Buz Lazer değildir. Cihazın Eis başlığının uygulama esansında cildi kaç dereceye kadar soğuttuğu hakkında hiçbir bilgiye rastlayamadık. Daha çok güzellik salonlarında uygulanan Magis Eis saniyede 10 atış yapabiliyor. Sistem Türkçe ve İngilizce dokunmatik ekrana sahip.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz