Profesyonel Lazer Epilasyon Cihazları ve Fiyatları

0

Vücut kılları hayatın bir gerçeğidir ve bu normal bir durumdur. Ancak gerek estetik kaygılar gerekse hijyenik nedenlerden dolayı kılsız, pürüzsüz bir vücut tercih edilmektedir. Günümüzde istenmeyen kıllardan kurtulmak için en etkili yöntem lazer epilasyondur. 

Lazer epilasyon Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi tarafından onaylanmış güvenli bir uygulamadır. Uzmanlar lazer epilasyonun FDA onayına sahip cihazlarla yapılmasını önermektedir. Uluslararası güvenlik standartlarına uygun olmayan cihazlarla yapılan uygulamalarda ciltte yanık gibi komplikasyonlarla karşılaşma riski yüksektir. Bu cihazlarla sonuç almak da mümkün değildir. Bu nedenle merdiven altı yerlerde lazer epilasyon yaptırılmamalı ve profesyonel lazer epilasyon cihazları kullanan merkezler tercih edilmelidir. 

Profesyonel Lazer Cihazları ve Fiyatları

Ülkemizde kullanılan profesyonel lazer epilasyon cihazlarından bazılarının fiyatlarını araştırdık ve sizler için derledik:

Clarity II Alexandrite Lazer:

Clarity II Alexandrite Lazer

Clarity lazer epilasyon cihazının yeni modeli Clarity II, mevcut en hızlı Alexandrite lazer cihazı olma özelliğine sahip. 25 mm spot boyutunda 2,6 Hz atım hızı ile lazer epilasyon seans süresini yarı yarıya kısaltıyor. Bu hızlı uygulama, kullanıcıların gün içerisinde daha fazla hasta kabul edebilmelerine olanak tanıyor ve dolayısıyla cihaz yatırımının daha hızlı geri dönmesini sağlıyor. Clarity II cihazı satın alındığında 2-25 mm arasında değişen 12 farklı spot boyutu standart olarak veriliyor. 25 mm spot boyutuna ek bir ödeme yapmadan sahip olmak kullanıcılar için oldukça avantajlı. Clarity lazer epilasyon cihazlarının fiyatı 60.000-75.000 USD arasında değişirken, yeni Clarity II modellerinin fiyatı ise 80.000-95.000 USD arasında değişiyor. Bu rakamlara Zimmer Cryo 6 hava soğutma cihazının fiyatı da dahil. Clarity II, Akıllı İzleme Teknolojisi ve Sıcaklık Algılama sistemlerine sahip yenilikçi bir cihaz. En önemli özelliği ise seramik chamber kullanması. Kullanıcılardan aldığımız bilgilere göre, chamber değişimi neredeyse hiç yok demek mümkün. 5 yıldır cihazı kullanan kişiler henüz hiç chamber değişimi yapmadıklarından bahsediyorlar. Bu da işletme maliyetinin oldukça düşük olduğu anlamına geliyor. Diğer Alexandrite lazer cihazları gibi Clarity cihazının da flashlamp, lens, fiber gibi sarf giderleri bulunmakta.

 

Candela Alexandrite Lazer:

Candela lazer epilasyon cihazları uzun zamandır aynı teknolojilerle yola devam ediyor. 2020 yılında da cihazlarda herhangi bir teknolojik yenilik söz konusu olmadı. 6 mm-18 mm arasında değişen 6 spot boyutu ücretsiz olarak cihaz alındığında standart olarak veriliyor. 18 mm’nin üzerinde daha geniş spot boyutu almak istendiğinde ise ek ücret ödemek gerekiyor. 20 mm, 22 mm veya 24 mm spot boyutu için ek ücret ödemek cihazın maliyetini arttıran bir unsur. Candela lazer cihazları 70.000-110.00 USD arasında değişen fiyatlara sahip. Candela lazer epilasyon cihazları uzun yıllar sadece kryojen gazı ile cilt soğutma yaptılar. Kryojen gazı kullanıcılara ek maliyet getiren bir unsur. İstendiğinde Candela cihazlarına hava soğutma cihazı da eklenebiliyor. Hava soğutma cihazı için de yaklaşık 6.000 Euro gibi bir ücret daha ödemek gerekiyor. Birçok Alexandrite lazer cihazındaki chamber, Candela cihazlarında head olarak biliniyor. Candela lazer cihazlarında head, flashlamp, lens, fiber, rod, window ve distance gauge gibi sarf giderleri mevcut. 

İlginizi Çekebilir:  Kalitesiz Uzakdoğu Lazer Cihazları

 

Cynosure Alexandrite Lazer:

Cynosure lazer epilasyon cihazları da Candela cihazları gibi son yıllarda hiçbir teknolojik yeniliğe sahip olmadı. Yıllar öncesinin teknolojilerini kullanmaya devam eden Cynosure cihazlarının fiyatı 80.000-110.000 USD arasında değişiyor. Zimmer Cryo 6 hava soğutma cihazı bu rakamlara dahil olarak veriliyor. 3 mm-18 mm arasında değişen 7 spot boyutu Cynosure cihazları ile birlikte standart olarak veriliyor. 20 mm, 22 mm veya 24 mm spot boyutu için ek ödeme yapmak gerekiyor. Günümüzde oldukça yoğun çalışan lazer epilasyon merkezleri için hız çok önemli. Kullanıcılar, daha hızlı bir lazer epilasyon için daha büyük spot boyutu ile uygulama yapma ihtiyacı duyuyorlar ve bu da cihazın maliyetini arttırıyor. Chamber, rod, flashlamp, window, fiber, lens gibi sarf giderleri Cynosue lazer epilasyon cihazlarında da bulunuyor. 

Yukarıda ülkemizde bilinen Alexandrite lazer cihazlarının maliyetleri hakkında bilgi vermeye çalıştık. Alexandrite lazer epilasyon cihazları sarf giderleri olan ve işletme maliyetleri yüksek cihazlardır. Kullanıcıların flashlamp değişimleri ve benzeri işlemler için servis ve yol ücreti de ödediği dikkate alındığında işletme maliyeti bir hayli artıyor. 

 

Soprano Buz Lazer:

Ülkemizde Buz Lazer adıyla lanse edilen Soprano serisi cihazlar işletme maliyeti düşük cihazlardır. Buz Lazer, diode tabanlı lazer epilasyon cihazıdır ve chamber, flashlamp, lens, fiber gibi sarf giderleri bulunmuyor. Daha doğrusu hiçbir sarf gideri yok. Sadece cihazın başlığı, kullanım ömrü dolunca değiştiriliyor. Buz Lazer cihazlarının fiyatı 60.000-75.000 Euro arasında değişiyor. Çok yakında ülkemizde satışa sunulacak olan serinin son üyesi Soprano Titanium’un satış fiyatı 90.000 Euro olacakmış. Üretici firma tüm Buz Lazer cihazlarının tedavi başlığına 1 yıl sınırsız atım garantisi veriyor. Tedavi başlığının fiyatı ise 19.000 Euro. Diğer diode tabanlı lazer epilasyon cihazlarına kıyasla sınırsız atım garantisi kullanıcılar için büyük avantaj sağlıyor. Bazı Buz Lazer kullanıcılarından, 25 milyon-45 milyon atış yapmalarına rağmen henüz başlık değiştirmemiş oldukları bilgisini aldık. Yaklaşık 2,5-3 yıldır başlık değiştirmeden uygulama yaptıklarını belirttiler. 

Yukarıda özetlemeye çalıştığımız bilgiler ışığında, profesyonel lazer epilasyon cihazları arasında düşük işletme maliyetiyle Soprano Buz Lazer cihazının öne çıktığını söyleyebiliriz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz