En Etkili Lazer Epilasyon Cihazı Hangisidir?

0
2580

Bu sorunun güncel cevabını internette bulmak neredeyse imkansız, lazer epilasyon ile alakalı çeşitli web sitelerinde halen on yıl önceki teknolojilere göre cevaplar mevcut, işte size en güncel cevap,

Lazer epilasyon denilince akla hemen aşağıdaki teknolojiler gelir,

Ruby Lazer
Ndyag Lazer
Alexandrite Lazer
Ipl foto epilasyon
Diode Lazer

Bunlardan Ruby lazer en eski teknolojidir ve artık lazer epilasyon için kullanılmamaktadır.

1064 nm dalga boyunda Ndyag lazer cihazları ise en derine inen dalga boyudur. Son beş yıl öncesine kadar esmer cilt tipleri için tercih edilirdi ama artık bu sistemde lazer epilasyon için kullanılmamaktadır.  Ndyag lazer günümüzde tek başına yeterli olmayan ve yanına bir destek gerektiren Alexandrite lazer cihazları ile kombine pazarlanıyor ve satılıyor, dünya genelinde bu iki kombinasyonun kullanım oranlarına bakarsanız çok düşüktür. Yani iki teknolojiden anca bir lazer epilasyon teknolojisi çıkmaktadır ve bu iki kombinasyonu satın almaya kalktığında, cynosure lazer, candela lazer, epicare duo lazer gibi, fiyatları 80.000 ve 110.000 amerikan doları arasında değişmekte,  yani çok pahalıdır.

Ipl epilasyon cihazları ise aslında geniş bant dalga boyuna sahip olduklarından leke tedavileri, damar tedavileri gibi dermatolojik tedavilere cevap veren geniş bir lazer cihazıdır,  lazer epilasyon için de kullanılır,  ancak lazer epilasyon için kullanılacaksa dalga boyunun 750-950 nm olması gerekmektedir aksi takdirde sonuç vermeyecektir,  ülkemizde kullanılan ucuz Kore ve Çin malı cihazları bu dalga boyuna sahip orjinal teknolojiye sahip olmadığından başarı oranı da oldukça düşüktür.

Diode lazer cihazları ise 2008 yılından sonra Alma lasers firması tarafından geliştirilen (Soprano diode lazer cihazları) saniyede 10 atış hızında çalışan diode lazer cihazları ile en  çok tercih edilen ve en etkili lazer epilasyon cihazları unvanını ele geçirmiştir.  Örneğin, 20 joule enerjiyi 20 milisaniyede (soprano) cilde verdiğinizde kıl kökünde oluşturacağı hasar, 40 milisaniyede,  60 milisaniyede ve üzerinde çalışan lazer cihazlarından çok daha fazla etkili olacak ve haliyle istenmeyen kıllar daha hızlı dökülecektir.

İlginizi Çekebilir:  Diode Lazer Nedir ?

Diode lazer cihazları, diğer hiç bir lazer  cihazının tek başına başaramadığı,  yüz bölgesi ve kollarda tek başına çok başarılıdır. Kıl yapısı gereği çok zor dökülen bu bölgeler de rakipsiz olan diode lazer cihazları,  diğer kolay bölgelerde de haliyle zaten muhteşemdir. Sarfsız olan bu teknoloji,  hasta konforunu en üst düzeyde tutar, acı ve ağrı hissi yaşatmaz. 2015 yılına girdiğimiz şu günlerde artık lazer epilasyon tedavilerinde tek başına tercih edilen ve başka bir tamamlayıcı sisteme ihtiyaç duymayan tek teknoloji diode lazer teknolojisidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz