En Etkili Lazer Epilasyon Cihazı Hangisidir?

0

Bu sorunun güncel cevabını internette bulmak neredeyse imkansız, lazer epilasyon ile alakalı çeşitli web sitelerinde halen on yıl önceki teknolojilere göre cevaplar mevcut, işte size en güncel cevap,

Lazer epilasyon denilince akla hemen aşağıdaki teknolojiler gelir,

Buz Lazer
Ndyag Lazer
Alexandrite Lazer
Ipl foto Epilasyon
Diode Lazer

 Ruby lazer en eski teknolojidir ve artık lazer epilasyon için kullanılmamaktadır.

Buz Lazer cihazları, ülkemizde Soprano model cihazlara Türkiye distribütörünün yarattığı markanın adıdır ve haliyle Buz Lazer Cihazları denince Soprano diode ve son teknolojileri diode, alexandrite ve ndyag mix atan lazer cihazlarıdır, yani 3 teknoloji bir cihazda sunulmaktadır, Cihaz isimleri; Soprano ICE, Soprano Platinum ve Soprano Titanium’dur.

Alexandrite ve Ndyag lazer cihazları 755 ve 1064 nm dalga boyunda en derine inen dalga boyudur. Ndyag son beş yıl öncesine kadar esmer cilt tipleri için tercih edilirdi ama artık bu sistemde lazer epilasyon için çok tercih edilmemektedir. Ndyag lazer günümüzde tek başına yeterli olmayan ve yanına bir destek gerektiren Alexandrite lazer cihazları ile kombine pazarlanıyor ve satılıyor, dünya genelinde bu iki kombinasyonun kullanım oranlarına bakarsanız çok düşüktür. Yani iki teknolojiden anca bir lazer epilasyon teknolojisi çıkmaktadır ve bu iki kombinasyonu satın almaya kalktığında, Lutronic Clarity, Cynosure lazer, Candela lazer, epicare duo lazer gibi, fiyatları 80.000 ve 110.000 amerikan doları arasında değişmekte, yani çok pahalıdır.

Ipl epilasyon cihazları ise aslında geniş bant dalga boyuna sahip olduklarından leke tedavileri, damar tedavileri gibi dermatolojik tedavilere cevap veren geniş bir lazer cihazıdır,  lazer epilasyon için de kullanılır,  ancak lazer epilasyon için kullanılacaksa dalga boyunun 750-950 nm olması gerekmektedir aksi takdirde sonuç vermeyecektir,  ülkemizde kullanılan ucuz Kore ve Çin malı cihazları bu dalga boyuna sahip orjinal teknolojiye sahip olmadığından başarı oranı da oldukça düşüktür.

İlginizi Çekebilir:  Ulase Lazer Epilasyon Cihazı

Diode lazer cihazları ise 2008 yılından sonra Alma lasers firması tarafından geliştirilen (Soprano diode lazer cihazları) saniyede 10 atış hızında çalışan diode lazer cihazları ile en  çok tercih edilen ve en etkili lazer epilasyon cihazları unvanını ele geçirmiştir.  Örneğin, 20 joule enerjiyi 20 milisaniyede (soprano) cilde verdiğinizde kıl kökünde oluşturacağı hasar, 40 milisaniyede,  60 milisaniyede ve üzerinde çalışan lazer cihazlarından çok daha fazla etkili olacak ve haliyle istenmeyen kıllar daha hızlı dökülecektir.

Diode lazer cihazları, diğer hiç bir lazer cihazının tek başına başaramadığı,  yüz bölgesi ve kollarda tek başına çok başarılıdır. Kıl yapısı gereği çok zor dökülen bu bölgeler de rakipsiz olan diode lazer cihazları,  diğer kolay bölgelerde de haliyle zaten muhteşemdir. Sarfsız olan bu teknoloji,  hasta konforunu en üst düzeyde tutar, acı ve ağrı hissi yaşatmaz. 2019 yılına girdiğimiz şu günlerde artık lazer epilasyon tedavilerinde tek başına tercih edilen ve başka bir tamamlayıcı sisteme ihtiyaç duymayan tek teknoloji 3 teknolojiyi de barındıran (alexandrite, diode ve ndyag) cihaz olan Soprano Platinum dur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz