IPL Epilasyon mu? Buz Lazer mi?

0

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak amacıyla lazer epilasyon yaptıranların sayısı her geçen gün artıyor. Lazer epilasyon yaptırmaya karar verince, bu kez de ‘’hangi yöntemi seçmeliyim’’ sorusu çıkıyor karşımıza. Son yıllarda adından çok bahsettiren Buz Lazer ağrısız olması ile öne çıkan bir yöntem. ‘’IPL mi Buz Lazer mi’’ diye merak edenler için her iki teknolojiyi de sizler için araştırdık.

IPL Cihazları Lazer Epilasyon Yapmaz

IPL sistemlerinin lazer epilasyon yaptığı doğru bilinen yanlışlar arasındadır. Oysa IPL, lazer cihazı değildir ve dolayısıyla lazer epilasyon yapamaz. Epilasyon kelime anlamı olarak ‘’istenmeyen tüyleri giderme’’ işlemidir. IPL de istenmeyen tüyleri giderme amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Lazer epilasyon ve IPL, etki mekanizması açısından benzerlik gösterse de kullandıkları ışık kaynakları farklıdır. Lazer ışını doğrusal yayılır, IPL ise saçılarak yayılır. Bu nedenle IPL sistemlerinin yan etki riski daha fazladır ve etkileri lazer epilasyon kadar güçlü değildir. 

Evde Kullanılan Epilasyon Aletleri

Ev tipi epilasyon aletleri de IPL teknolojisi kullanırlar. Ancak enerji çıkışları IPL cihazlarına kıyasla daha düşüktür. Bazı kişiler bu aletleri ‘’evde lazer epilasyon yapmak’’ için aldığını ifade ediyor. Oysa bu aletler lazer cihazı değildir ve lazer epilasyon yapamazlar. Ev tipi epilasyon aletlerinin sonuçları lazer epilasyon gibi kalıcı değildir.  Bazı ev tipi epilasyon aletleri koyu tenli kişiler için uygun olmayabilir. Bu nedenle koyu renkli cilt tiplerinde bu aletleri kullanmadan önce, hangi cilt tiplerinde uygun olduğunu incelemek gerekir. Bu aletler evde kullanıldıkları için avantajlı görünüyor, ancak geçici çözüm oldukları unutulmamalıdır. Amaç, istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmaksa en etkili çözüm lazer epilasyondur. Lazer epilasyon, profesyoneller tarafından uygulanan FDA onaylı bir uygulamadır. 

Buz Lazer Sonuçları Kalıcıdır

Buz Lazer son yılların en gözde lazer epilasyon uygulaması. Kuşkusuz bunda etkili ve kalcı sonuçlarının yanı sıra ağrısız olmasının payı da oldukça fazla. Buz Lazer, bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde lazer epilasyon yaptığına dair FDA onayına sahip güvenli bir sistem. Yaz ayları dahil tüm mevsimlerde güvenle uygulanabiliyor. Hakkındaki klinik çalışmalarla etkili olduğunu ve sonuçlarının kalıcı olduğunu kanıtlamış durumda.

İlginizi Çekebilir:  Lazer ve IPL Cihazı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? BÖLÜM 2

Buz Lazer, uzun yıllar süren araştırmalar sonucu geliştirilmiş bir sistem ve yenilikçi teknolojilere sahip. Ülkemizde Buz Lazer olarak lanse edilen sistem, sadece Soprano Ice serisi cihazları tanımlıyor. Soprano Ice ile başlayan Buz Lazer konforu, Soprano Ice Platinum ve Soprano Titanium ile devam ediyor. Lazer epilasyonda kullanılan 3 dalga boyunu aynı sistemde birleştiren Soprano Ice Platinum ve günümüzde mümkün olan en hızlı lazer epilasyonu sunan Soprano Titanium ile etkili ve konforlu bir lazer epilasyon mümkün oluyor. Alexandrite, Diyot ve Nd:YAG dalga boylarının aynı sistemde olması sayesinde kılın tüm anatomik yapıları hedeflenebiliyor ve ince kıllar dahil tüm kıl tiplerinde etkili sonuçlar alınıyor. Buz Lazer yüzdeki ayva tüylerinde tetiklenmeye neden olmadığı için yüz bölgesinde de güvenle uygulanıyor. 

Buz Lazer epilasyonun ağrısız olmasını sağlayan Ice Teknolojisi, patentli bir soğutma sistemi. Buz Lazerin tedavi başlığı cilde temas ettiğinde buz gibi soğuk bir his veriyor. Tüm uygulama boyunca bu soğuk his devam ediyor. Böylece hem ağrısız, konforlu bir lazer epilasyon sunuyor hem de cilt yüzeyi korunduğu için cilt yanığı riski minimuma iniyor. 

SHR (Super Hair Removal) uygulama tekniği Buz Lazerin patentli uygulama tekniği. Bu teknikte tedavi başlığı cilt yüzeyinde ütü yapar gibi sürekli hareket ettiriliyor ve kıllar kademeli olarak ısıtılıyor. Böylece kıl kökünü tahrip edecek yeterli enerji kıl köküne iletilirken, cilt yüzeyi de yanık riskine karşı korunmuş oluyor.  

Yukarıda verdiğimiz bilgiler ışığında Buz Lazer epilasyonun neden bu denli çok tercih edildiğini açıklamaya çalıştık.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz