Hangi Lazer Epilasyon Aleti Daha İyi 2021

0

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yöntemi lazer epilasyondur. Ağda, tıraş ve benzeri yöntemlerden sıkılan kişiler için lazer epilasyon kalıcı bir çözümdür. Dünyada yaygın olarak kullanılan lazer epilasyon günümüzde erkekler tarafından da yoğun olarak tercih edilmekte. Artan hasta talebine cevap verebilmek için lazer epilasyon teknolojileri de hızla gelişiyor. Günümüzde artık evde epilasyon yapan aletler bile mevcut. Epilasyon aletlerindeki bu çeşitlilik kullanıcılar açısından ‘’Hangi Lazer Epilasyon Aleti Daha İyi’’ sorusunu sıkça gündeme getiriyor.  Seçim yapmakta zorlanan kişilere yardımcı olabilmek için 2020 yılı lazer epilasyon aletlerini inceledik.

Lazer epilasyonda Alexandrite, Diode ve Nd:YAG olmak üzere 3 dalga boyu kullanılır. Her bir dalga boyunun birbirine göre artıları ve eksileri vardır. Güzellik salonlarında epilasyon amacıyla lazer cihazlarının kullanılması yasal değildir. Bu nedenle salonlarda IPL cihazları ile epilasyon yapılmaktadır ve bu cihazlarla yapılan epilasyona da lazer epilasyon denilmektedir. Öncelikle bu bilginin yanlış olduğunu belirtmek gerekir. IPL cihazları epilasyon amacıyla kullanılır ancak bu cihazlar lazer değildir. IPL epilasyon lazer epilasyon kadar etkili ve kalıcı sonuçlara sahip değildir.

Ev Tipi Epilasyon Aletleri

Evde kullanılan epilasyon aletlerindeki hızlı gelişim dikkat çekiyor. Ancak bu aletler de lazer değildir, IPL özelliğindedir. Evde epilasyon yapmak elbette konforlu ve hijyenik, ayrıca seyahate çıkarken yanında taşıyabilmek de avantaj. Ancak IPL özelliğinde olan bu aletlerin kalıcılığı ve etkinliği hakkında bilimsel veri bulunmamakta. Bu aletlerin arasında Philips Lumea Prestige IPL, Remington IPL ve Braun Silk-expert 5 IPL gibi bilinen markların aletleri öne çıkıyor. Bu aletler hem vücut hem de yüz epilasyonunda kullanılabiliyor.

Diode Lazer Epilasyon Cihazları

810 nm Diode dalga boyuna sahip cihazlar, ciltte derine nüfus edebildiğinden son yıllarda en çok tercih edilen lazer epilasyon cihazlarıdır. Hem ince hem de kalın kıllarda etkilidir. Melanin emilimi fazla olmadığından koyu tenli kişilerde uygulanabilir. Bu avantajlarının yanında Diode lazer epilasyon ağrılıdır. Diode lazer epilasyonun avantajlarını tamamen ağrısız, masaj konforunda sunan Buz Lazer son yılların en çok tercih edilen lazer epilasyon cihazı. Kullandığı patentli teknolojiler ile lazer epilasyon teknolojisinde adeta devrim yaratmıştır. Patentli ütüleme tekniği ile kıllar kademeli olarak ısıtılıyor, dolayısıyla ciltte lazer ısısı hissedilmiyor. Cildi -3 dereceye kadar soğutan patentli ICE teknolojisi de cildi serinletiyor. Bu özellikler sayesinde tamamen ağrısız bir epilasyon imkanı sunuyor. Cildi tamamen kavrayan geniş tedavi başlığı epilasyon süresini yarı yarıya azaltıyor. Buz Lazerin en yeni modeli Buz Lazer Platinium ise Alexandrite, Diode ve Nd:YAG dalga boylarına sahip. Dünyanın ilk ve tek 3 dalga boylu lazer epilasyon cihazı olarak lazer epilasyonun etkinliğini üst seviyeye taşıyor.

İlginizi Çekebilir:  En İyi Buz Lazer Epilasyon Cihazı Markaları

Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazları

755 nm dalga boyuna sahip Alexandrite lazer cihazları yüksek melanin emilimine sahiptir. Bu özelliği ile koyu cilt tiplerinde ve bronz tende kullanmaya uygun değildir. Açık tenli kişilerde ve koyu renkli kıllarda etkili sonuçlara sahiptir. İnce kıllarda etkili olmaması, yüzdeki ayva tüylerini aktive etmesi, koyu ve bronz tende uygulanamaması dezavantajdır. Alexandrite lazer cihazları arasında Clarity, Alexandrite ve Nd:YAG dalga boylarını aynı sistemde sunarak bu dezavantajları ortadan kaldırıyor.. Açık tenli kişilerde Alexandrite, koyu ve bronz tende ise Nd:YAG dalga boyunun kullanılabilmesi çok büyük avantaj. Kalın kıllar için Alexandrite, ince kıllar için Nd:YAG kullanılabiliyor. Dolayısıyla Clarity ile tüm cilt ve kıl tiplerinde etkili ve güvenli lazer epilasyon yapılabiliyor. Aynı zamanda kullandığı geniş s çaplı başlık ile sektördeki en hızlı Alexandrite lazer cihazı diyebiliriz.

Herkesin cilt tipi ve kıl yapısı birbirinden farklıdır. Tüm kıl ve cilt tiplerine cevap verecek tek bir lazer epilasyon cihazı bulunmamaktadır. Bazen aynı hastada bile farklı dalga boyları kullanmak gerekebiliyor. Örneğin; vücutta Alexandrite veya Diode, yüzde Nd:YAG gibi. Birden çok dalga boyuna sahip cihazlar ile bu sorun aşılıyor.

Bu yüzden çoklu dalga boyuna sahip cihazlar, 2020 yılının en popüler epilasyon cihazları olarak dikkat çekiyor.

Bu cihazlar arasında 3 dalga boylu Buz Lazer Platinium ve 2 dalga boylu Clarity etkili ve kalıcı sonuçları ile öne çıkıyor. Her iki cihaz da FDA onayına sahip, dünya lazer epilasyon sektöründe önemli pazar payı olan cihazlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz