Alexandrite Lazerle Yan Etkiler ve Rötuş Seanslarının Görünmeyen Masrafı

0

Alexandrite lazerle iki meşhur yan etki var:

Birincisi: Atış alanının kenarlarındaki ayva tüylerinin uyarılarak terminalleşmesi. Hastalar ve operatörler, epilasyon yapıldıkça devamlı kıl çıkıyor diye yakınırlar. Tabii bu epilasyon seanslarını uzatır, masrafı çoğaltır. Bunun getirdiği ekstra seanslar için kişiden ücret talep etmek de zordur.

İkincisi: Kıl beyazlaşmasıdır. Bazı kıllar ışığı alınca, kökleri erimez, ama pigmentleri kırılır, renkleri beyazlaşır. İşin kötüsü beyazlaşan kıllara lazer epilasyon da yapılmaz. Tabii bunlara da iğneli epilasyon gerekir, yine ekstra ve zaman alıcı seanslar. Bundan hiç ücret talep edemezsiniz.

Ama o kadar meşhur olmayan, ancak hiç de seyrek görülmeyen yan etkiler de var. Tıbbi yayınlarda geçer, ama hiçbir kullanıcı bunları açıklamaz. Çünkü ekstra seanslarla düzeltemezsiniz. Epilasyon yaptıran biraz aksi huylu biri ise başınız iyice derttedir.

Neden Alexandrite lazerle epilasyon yazın yapılmaz?

Lazerden sonra güneşten kaçınmak sıkı sıkı tenbih edilir?

Ya da tatile gidecek ya da yeni dönmüş olanlar neden tedaviye alınmaz?

Bu lazerle en kötü yan etkiler, lekelenmelerdir. Bazen ciltte koyulaşma, bazen de renk kaybı şeklinde görülür. Güneşe çıkarsanız bu sonuç garantidir. Özellikle beyazlaşmaların iyileşmesi yıllar alabilir. Aşağıdaki resimlerde örnekleri görülüyor.

Resimde Alex laser uygulamasından sonra ortaya çıkan renk kayıpları görülüyor. Lekelerin bal peteği şeklinde olması laserin hızlı bir lazer olup Scanner ile uygulandığını gösteriyor. Bu resimde bildiğimiz bir şey daha dikkat çekiyor:
Aradaki boş yerler.

Makaleyi yazan doktorlar, bu sonucu muhtemel güneş banyosuna bağlıyorlar. Bu kişideki lekelenmelerin beşinci ayda devam ettiğini, ancak sonradan yavaş da olsa renk gelişimi başladığı da kaydediliyor.

Şimdi:
Lekeleri unutalım. Peteklerin arasındaki, boş yerlere dikkat ettiniz mi? Bu şahıs tedaviden iki hafta sonra arada kalan bölgelerde çıkan kıllarla gelecek. Şimşir çitle çevrilmiş bahçeler gibi.

İlginizi Çekebilir:  En İyi Lazer Epilasyon Cihazları 2014

Scanner gibi kusursuz cihazla görülen bu boşluklar elle uygulamada hiç kaçınılmazdır:
İki hafta sonra hastaya bir seans daha yapmak zorundasınız. Bunlara piyasada rötuş seansı ya da tarama seansı deniyor. Bu seansların masrafı kaçınılmaz olarak kullanıcıya yazacaktır.
Resimdeki sonucu veren cihaz kadar hızlı (5 Hz) Alex laserleri artık göremiyoruz.

edenlerinden bir başka zaman söz edilecek. Zaten saniyede 5 atış yapan bir laseri elle kontrol etmek pratikte pek mümkün değildir. Scanner kullanmak zorunlu olur. Scannerle cihaz çok hızlanır, ama hastaya iki hafta sonra bir rötuş seansı yapılınca bu hız neye yarıyor?

Sonuç: Alex lazerle bir bacak epilasyonunun kaç dakika sürdüğünü ve kaç atış gerektirdiğini hesaplarken rötuş seansını da hesaba katmazsanız, masraf ve hız hesabında yarıya yakın hata yaparsınız. Fiyatlandırma bu hesaba dayanır. Hesap hatası flaşlamp değişme gününde ortaya çıkar. Kasada kalan gelir beklenen düzeye çıkamadan flaşlamplara ödeme yapmak sevimsiz bir sürpriz olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz