Hyper Pulse

0

Hyper Pulse Epilasyon Cihazı

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için en etkili yöntem lazer epilasyondur. Başarılı ve kalıcı bir lazer epilasyon için en önemli unsur uygulamada kullanılan cihazlardır. Günümüzde farklı teknolojiler ve farklı dalga boyları kullanan lazer epilasyon cihazları mevcuttur. Bu cihazların arasında FDA onayına sahip cihazlar, etkinliklerini ve güvenilirliklerini bilimsel çalışmalarla kanıtlamış cihazlardır. Epilasyon amacıyla kullanılan IPL cihazları ise lazer değildir. Hyper Pulse da IPL teknolojisi ile epilasyon yapan cihazlardan biridir. 

Hyper Pulse IPL Cihazıdır, Lazer Değildir

Lazer ışını seçicidir, seçici fototermoliz prensibiyle sadece hedef dokuda hasar yaratır. Lazer epilasyonda hedef doku kıl köküdür; Lazer ışını direkt kıl kökünü hedefler ve kıl kökünü tahrip eder. IPL ise yoğunlaştırılmış ışıktır ve lazer değildir. Lazer ışını gibi düz bir doğruda yayılmaz, saçılarak çevre dokuya yayılır. Hedef doku dışında daha geniş bir alana yayıldığından hedefin dışına da çıkar ve dolayısıyla yan etki riski de yüksektir. IPL epilasyon ile kalıcı ve başarılı sonuçlar elde edilmesi oldukça güçtür.

Hyper Pulse epilasyon cihazı da yukarıda kısaca özetlediğimiz IPL cihazlarından biridir. Medikal cihaz statüsünde değildir. Bu nedenle hekimler tarafından tercih edilmemekte, daha çok güzellik salonlarında kullanılmaktadır. FDA onayına sahip olmadığı için hakkında hiçbir klinik çalışma bulunmamaktadır. 

Hyper Pulse ‘’Buz Lazer’’ Değildir

Cihazı incelediğimizde ‘Buz Epilasyon’ kavramını kullandığını görüyoruz ve dolayısıyla Buz Lazer epilasyondan esinlendiğini söylemek mümkün. Buz Lazer (Soprano ICE), son yılların en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemi olduğu için birçok firma, içinde Buz kelimesinin geçtiği epilasyon cihazlarını piyasa sürmekte. Ancak bu cihazların birçoğunun uluslararası güvenlik belgeleri bulunmamakta, etkinlikleri ve güvenilirlikleri hakkında da bilimsel çalışma mevcut değil. Buz Lazer ise FDA onayına sahip global bir marka. 80’den fazla ülkede kullanılan Buz Lazer, Türkiye’de de en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemlerinin başında geliyor. Uygulama sırasında cildi -3 dereceye kadara soğutan ICE teknoloji patentli bir soğutma sistemi. Bu gelişmiş soğutma sistemi sayesinde neredeyse tamamen ağrısız bir lazer epilasyon gerçekleşiyor. Hyper Pulse cihazı buz başlık kullandığını ifade ediyor, ancak bu soğutmanın hangi teknolojiye dayandığı hakkında hiçbir bilgi mevcut değil. Cildin uygulama öncesi soğutulduğu belirtiliyor, uygulama esnasında eş zamanlı bir soğutma olup olmadığı hakkında da hiçbir bilgi yok. Orijinal Buz Lazer (Soprano ICE) cihazını incelediğimizde ise eş zamanlı soğutma yaptığını ve bu gelişmiş soğutma sistemi hakkında oldukça geniş bilgiye yer verildiğini görüyoruz.

İlginizi Çekebilir:  Yeni Çıkan Lazer Epilasyon Aletleri

Hyper Pulse cihazı epilasyon ve cilt gençleştirme amacıyla kullanılan iki farklı IPL başlığına sahip. Firma yetkililerinin verdiği bilgiye göre; Her iki başlık ömrü de 400.000 atış ile sınırlı. 400.000 atışa yaklaşıldığı zaman firmaya bilgi vermek gerekiyor. Çünkü firmanın elinde yedek başlık bulunmuyor, başlık sipariş üzerine getiriliyor ve yeni başlığın gelmesi de 3 hafta sürüyormuş. Firmanın verdiği bu bilgilere dayanarak söyleyebiliriz ki; bu çok riskli bir durum. Herhangi bir nedenle başlık arıza yaptığında 3 hafta beklemek zorunda kalmak, tüm mevcut randevuların 3 hafta boyunca iptal edilmesi demektir ki bu bir işletme için büyük bir sorun teşkil eder.

Hyper Pulse Cihaz Fiyatı

Cihazın satış fiyatı nakit 240.000 TL + % 18 KDV, vadeli 280.000 TL + % 18 KDV.

 Başlık fiyatı ise 5.500 Euro +  % 18 KDV

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz