Yazın Lazer Epilasyon Yapılır mı?

0

Lazer cihazları, epilasyon amacı ile ilk defa 1991 yılında kıllı üretral greftlerde kullanıldı ve başarılı sonuç alındı. Bu yıllara kadar kullanılan gelen klasik yöntemlere, özellikle de elektro-epilasyona kıyasla hızlı, az ağrılı, daha etkili ve yan etkilerinin daha az olacağı öngörülerek, bir alternatif olarak öne sürülmekle kalmadı, hızla yayıldı. O zamanlar ilk defa Nd-YAG lazer teknolojisi ile epilasyon yapıldı ve ilk FDA (Amerika Gıda ve İlaç Dairesi) onayını alan cihaz yine Nd-YAG teknolojisi oldu, o zamandan bu zamana çok şey değişti ve lazer cihazları da çok gelişti.

Yaz aylarında bu cihazlar ile lazer epilasyon yapmak halen mümkün değil, Nd-YAG ve Alexandrite lazer epilasyon cihazları kullanan hastane ve merkezler yaz aylarında cihazlarını kullanamazlar, çünkü eğer uygulama yaptırdığınız bölgeniz güneş görürse uygulama sonrası ciddi cilt yanıkları ve lekeler oluşabilir ve bunun riskine de akıllı ve bilinçli merkezler girmezler.

Yaz aylarında lazer epilasyon uygulaması yaptırabileceğiniz tek teknoloji BuzLazer™ teknolojisidir. Bu teknoloji Alma Lasers firmasının Soprano Lazer cihazları için geliştirdiği teknolojidir. İlk olarak 2008 yılında icad edilen bu lazer epilasyon teknolojisi ülkemizde Ütüleme Epilasyon™ olarak markalaştırıldı ve çok talep gördü, bugün ülkemizde yaklaşık 350 merkez ve klinik de bu teknoloji kullanılmakta.

2014 yılının son günlerinde dünya ile aynı anda BuzLazer™ teknolojisi olan Soprano ICE cihazının lansmanı yapıldı ülkemizde ve hızla yayılmaya devam ediyor, bu yeni teknoloji Buzlazer™ kullanan merkezlerin sayısı da 35 civarı oldu altı ay gibi kısa sürede.

İşte bu teknoloji ile yaz aylarında da durmadan epilasyon seanslarına devam edebilirsiniz, bu lazer cihazı cildinize atılan lazer ışığını düşük doz ve sık tekrar ile cildinize verir ve bundan dolaayı seans sonrası cildinizde güneş ışığından etkilenen bir lekelnme ve yanık görülmez. Bu teknoloji Amerika sağlık kurumu FDA den onaylı üst düzey bir teknolojidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz