En iyi Epilasyon Lazeri Hangisi?

17

Cihazların tümü aynı teoriye dayanıyor: Işığın kıl pigmenti tarafından yüksek oranda emilmesi ile kılın ısınması, epidermis ve dermise az emilmesi ile ısınan bu dokuların zarar görmemesi.

Uzun testlerden sonra FDA alınan lazer epilasyon cihazları tercih edilmeli, dünyada topu topu 7-8 lazer epilasyon cihaz markası varsa ülkemizde bu sayı 50-60 civarlarında. Peki nasıl oluyor da bizim ülkemizde bu kadar fazla cihaz oluyor?

Cevabı gayet basit, Uzakdoğu ve Çin den getirtilen ve ülkemizde, Avrupa malı diye pazarlanan ve sahte FDA belgeleriyle tüketiciyi kandırmacalar olduğundan dolayı ülkemizde lazer epilasyon alanında kalitesizlik aldı başını gitti. Unutulmamalıdır ki, bu işlem ucuz bir işlem değil ve ucuza yaptırılan yerlerde sonuç beklemeyi bir kenara bırakın, yanık riskleri ve diğer endikasyonları göze almış olursunuz ki bunu kesinlikle tavsiye etmeyiz.

Peki hangi lazer en iyi epilasyon lazeridir ?

En iyi epilasyon lazer cihazı hangisidir sorusunun iki cevabı var,

1) Amerika ve dünya da tanınmış bir marka mı? Eğer öyleyse FDA belgesi de mevcuttur ve gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Eğer bir cihaz marka olmuşsa ve çok kişi tarafından tercih edilip sonuçlarından da memnun kalınmışsa zaten o cihaz kalitesini ıspatladığı için marka olmuştur.

2) Örneğin dünya da en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemi diode lazer yöntemidir, sebebi, her kıl tipinde sonuç alınabilmesidir. Ülkemizde sıkça tercih edilen alexandrite lazer cihazları ise ince kıllarda başarısız olması, tetikleme yapabiliyor olması sebebiyle dünya genelinde çok tercih edilmezler, ancak dünya da en çok tercih edilen diode lazer cihaz markası, Soprano Lazer Cihazları, en çok tercih edilen alexandrite cihaz markası ise Cynosure Lazer cihazlarıdır.

Ancak yinede son kararı, piyasada ki doktor, estetisyen ve lazer epilasyon yaptıranlar veriyor. Ancak zaman içinde bir sistemi üreten ve kullananların azaldığını, sonra hiç kalmadığını görüyoruz. Yada o cihazın her şehirde onlarca klinikte hizmet verdiğini görebiliyoruz. İşte bu veriler bize hangi cihazı tercih edip etmeyeceğimizi gösteriyor aslında.

17 YORUMLAR

 1. Vorteks denilen cihazın iyi olup olmadığını paylaşmanızı rica ederim.

  Ayrıca önerebileceğiniz cihaz net olarak hangisidir.

  Şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba, Vortex lazer cihazı çok yeni ve henüz hakkında konuşmak için erken, yerli üretim olduğu söyleniyor ve FDA onayı bulunmuyor, piyasadaki marka lazer epilasyon cihazları olan, cynosure, alma lasers, candela gibi dünya markası cihazlarla yarışması imkansız.

   • Cevap için teşekkür ederim. Bir klinikten lazer fiyatı almıştım ve markasını sormuştum. Bu markayı yazdı. Ben de olduğu gibi size yazdım. Bu klinik Antalya’da çok meşhur ve yıllardır var. O halde lazer diye başka cihazlara mı sokuyorlar yani bizi. Ki sizin cevabınızdan sonra oraya gitmedim. Cihazlarının diode olduğunu ve bu markada olduğunu yazdılar. Kafam karıştı. ????

 2. Geçenlerde bir yere bilgi almak için gittim diode ütüleme yaptıklarını söylediler. Fakat bu konu hakkında çok bilgim olmadığı için markasını sormayı düşünemedim ama makinenin üstünde Alexin yazıyordu. Bu makine hakkında bilgi verebilir misiniz?

 3. Bilgi almak için girdiğim bir güzellik salonunda deneme atışı yapıldı. Makinenin her tipe uyumlu olduğunu söyledi. Cihazın üstünde Adonix yazıyordu. Güvenilir midir ? Teşekkürler .

 4. Merhaba ben aylin büyükçekmece mimarobada ismini söyleyemicem bir güzellik salonu lazer yaptırdım 14 seans gittim sonuç çok kötü, salon sahibiyle görüştüm ücreti iade yaptı vortex marka lazer yalandan ibaret salonun ismini yazmadım suçlu firma diyo işletme yazık adamlarıda kandırmışlar oda çok derliydi vortex lazer hikaye

 5. Merhabalar ben Merve . Üniversitede öğrenciyim ve bir güzellik salonunda lazer yaptırdım 6 seans ancak istediğim sonucu alamadım. Kullandıkları cihaz Optima art lazer bu cihaz hakkında araştırdığımda çok bilgi alamadım yardımcı olursanız çok seviniirm.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz