Evde Lazer Epilasyon Aleti Fiyatları & Karşılaştırma 2020

0

Lazer Epilasyonda Ev Konforu

İstenmeyen tüylerle mücadele asırlardır devam eden bir estetik sorundur. Kadınların hayatları boyunca ortalama 72 günlerini istenmeyen tüylerden kurtulmak için harcadıkları tahmin edilmektedir. Bu da kadınların hayatının 2,5 ayını bu mücadele ile geçirdiği anlamına gelmektedir. Daha da kötüsü bu zaman kaybının yanı sıra bir o kadar da para harcanmaktadır.

Tüm bu zaman ve para kaybına son vermek için en iyi çözüm ev konforunda lazer epilasyon uygulamasıdır. Bunun için ev tipi bir lazer epilasyon cihazı almak yeterlidir. Kliniklerde yaptırılan lazer epilasyonun 1-2 seans ücretine ev lazer epilasyon cihazı almak mümkün. Böylece ağda salonlarında, güzellik merkezlerinde, kliniklerde harcanacak zamandan da tasarruf edilir. Kişinin kendisine ait bir cihazla uygulama yapması sağlık açısından da son derece hijyeniktir.

Ev tipi lazer epilasyon cihazlarının avantajları görüldüğü gibi oldukça yüksektir. Bu nedenle son zamanlarda bu tip cihazlara eğilim artmıştır. Dünyanın önde gelen elektronik firmaları da ardı ardına ev tipi lazer epilasyon cihazları üretmeye başladılar. Biz de sizler için iki markanın ev tipi lazer epilasyon cihazını yakından inceledik.

Ev Tipi Lazer Epilasyon Cihazlarının Performans ve Fiyat Karşılaştırması

Philips Lumea Prestige IPL

IPL yani yoğunlaştırılmış ışık teknolojisi kullanan bu alet hem kablolu hem de kablosuz kullanılabiliyor. Firma, ilk 4 uygulamanın 2 hafta ara ile yapılmasını, daha sonra da 4 hafta ara ile rötuş yapılmasını öneriliyor. 8 rötuş yapıldıktan sonra 6 ay boyunca tüylerin uzamadığı da firmanın iddiaları arasında. Siyah, kahverengi ve koyu renkli kıllarda uygulanıyor.

En önemli avantajı esmerlere de uygulama yapılabilmesi. Vücut, yüz ve hassas uygulama başlığı olmak üzere 3 ayrı başlığa sahip. Dudak üstü, çene çizgisinde küçük ve düz pencereye sahip yüz başlığı kullanım açısından oldukça konforlu. Koltuk altı ve bikini bölgesinde kullanılan hassas uygulama başlığı ise içbükey kıvrımlı tasarımı ile oldukça ergonomik.

Dışbükey kıvrımlı başlık ile de vücut uygulamaları yapılıyor. 2 dakikada bikini çizgisi, 8 dakikada alt bacak uygulaması yapılabiliyor. 250.000’den fazla ışık atışı yapabiliyor. Cihazın satış fiyatı 3.100 TL ve 2 yıl garanti süresine sahip.

Braun Silk-expert 5 IPL

İlginizi Çekebilir:  En İyi Lazer Epilasyon Cihazları 2016

Yüksek ışık enerji seviyesinde IPL teknolojisi kullanan bu cihaz cilt rengi sensörüne sahip. Cildi aralıksız olarak tarayan bu sensör, cilt rengine göre ışık yoğunluğunu en etkili ve güvenli biçimde otomatik olarak ayarlıyor.

300.000 ışık atışı yapabiliyor. Bu cihaz da 7 dakika gibi kısa bir sürede alt bacak uygulaması yapabiliyor. Cihazın flaş ışığı sadece cilde tam temas edilmesi halinde yanıyor ve bu da ileri güvenlik anlamına geliyor.

Küçük alan uygulamaları için işlem düğmesine basıp çekerek daha hassas işlem yapılabiliyor. Normal, nazik ve ekstra nazik modlara sahip. Bu farklı modlar ile her cilt tipinde uygulama yapma olanağına sahip olması önemli bir avantaj. Örneğin; yeni başlayanlar için veya hassas bölgeler için ekstra nazik modda düşük enerji seviyesi ile çalışılıyor. 1400 TL satış fiyatına sahip bu cihaz da 2 yıl garanti süresine sahip.

Yukarıda bahsedilen her iki cihazın da kullanımı son derece kolay ve en önemli avantajları tatile giderken de bavulda yanınızda götürebilmeniz.

Etkinliği ve özellikle kalıcığı çok düşük olan ev tipi lazer epilasyon cihazlarına rağmen yüksek bir kitle kliniklerde kalıcı lazer epilasyon yaptırmayı tercih ediyor. Bu uygulamalar arasında acısız ve hızlı uygulama süresi ile Buz Lazer özellikle dikkati çekiyor. Ev tipi lazer epilasyon cihazları FDA onaylı tıbbi cihazlar değil elbette. Birçok kişi için lazer epilasyonun kalıcı ve etkili olabilmesi için FDA onaylı tıbbi bir prosedür olması gerekiyor. Bu kişiler için de en avantajlı yöntemin Buz Lazer epilasyon olduğunu belirtip yazımızı noktalayalım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz