En İyi Lazer Epilasyon Cihazları 2020

0

2019 yılının başında lazer epilasyon cihazlarını değerlendirirken Syneron firmasının yeni cihazı Elos Plus’dan bahsetmiş ve ülkemizde bu cihazının yayılma ihtimalini oldukça zayıf olarak değerlendirmiştik. 2019 yılı boyunca Elos Plus cihazının ülkemizdeki lazer epilasyon pazar payına baktığımızda değerlendirmemizin tamamen doğru çıktığını görüyoruz. Lazer epilasyon alanında platform cihazların bundan sonra da tercih edilme ihtimallerinin olmadığı görüşümüzü tekrarlayarak 2020 yılındaki gelişmelere göz atmak istiyoruz.

Lazer Epilasyon Sektörünü Ne Gibi Yenilikler Bekliyor

2020 yılında lazer epilasyon cihazları için ‘’hız devri’’ olacağını söylemek mümkün. Hem kullanıcılar hem de hastalar için zaman çok kıymetli. Bu nedenle lazer epilasyon teknolojilerindeki son gelişmeleri incelerken hız faktörünün ön plana çıktığını görüyoruz. Son yıllarda ağrısız ve masaj konforunda lazer epilasyon sunması ile oldukça yoğun ilgi gören Buz Lazer, son modeli Titanium ile 2020 yılına damgasını vuracak diye düşünüyoruz. 

Ödüllü Soprano Titanium Türkiye’ye Geliyor

Soprano serisi lazer epilasyon cihazları bilindiği gibi ülkemizde Buz Lazer olarak pazarlanmakta. Distribütör firma olan STS Estetik Lazer Sistemleri, Soprano Titanium cihazını 2020 yılının ilk çeyreğinde ülkemizde satışa sunacağını duyurdu. 

Soprano Titanium, günümüzün en saygın estetik endüstri ödül programı olan MyFaceMyBody tarafından ‘’Yılın En İyi Yeni Cihazı’’ ödülüne layık görüldü. Soprano Titanium 4 cm² genişliğindeki tedavi başlığıyla öne çıkıyor. Buz Lazer cihazında olan tüm patentli teknolojilere sahip ve bu geniş tedavi başlığıyla %40 daha hızlı. Uygulama süresi tüm vücut için yaklaşık 30-35 dakika sürüyor ki bu da günümüzün en hızlı lazer epilasyonu olduğu anlamına geliyor.

Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazları

Alexandrite lazer epilasyon cihazları son yıllarda artık fazla ilgi görmüyor. Ağrılı olmaları, bronz ten ve koyu cilt tiplerinde güvenle uygulanamamaları, ince kıllarda etkisiz olmaları ve özellikle yüz bölgesindeki ayva tüylerinde aktivasyon yapma risklerinin olması nedeniyle Alexandrite lazerler hastalar tarafından tercih edilmiyor. Yüksek sarf giderleri de kullanıcıların Alexandite lazer cihazlarını tercih etmemelerine neden oluyor. Hastalar ağrısız, konforlu yöntemleri tercih ediyorlar. Bu nedenle Alexandrite lazer yerine Buz Lazer tercih edenlerin sayısı her geçen gün artıyor. 

İlginizi Çekebilir:  Alexandrite Lazer Cihazı Almamak İçin 9 Neden?

Alexandrite lazer cihazlarını incelediğimizde, Cynosure ve Candela cihazlarının son yıllarda hiçbir yenilik yapmadıklarını görüyoruz. 2020 yılında da her iki cihazda yine hiçbir teknolojik yenilik yok. Alexandrite lazer cihazları arasında Clarity ise sürekli gelişen bir ivmeye sahip. Yeni Clarity II lazer epilasyondaki hız arayışına cevap verebilmek üzere geliştirilmiş yenilikçi teknolojilere sahip. 25 mm spot çapında 2,6 Hz tekrarlama hızı ile günümüzün en hızlı Alexandrite lazer cihazı olma özelliğine sahip. Akıllı İzleme ve Sıcaklık Algılama teknolojileri ile daha güvenli ve daha etkili tedavi yapmaya olanak tanıyor. Seramik chamber sayesinde de sarf giderleri diğer Alexandite lazer cihazlarına göre çok daha düşük.

Yukarıda da değindiğimiz gibi 2020 yılında lazer epilasyon cihazları arasında adeta hız yarışı olacağını söyleyebiliriz. Hem klinikler hem de hastalar için zamandan tasarruf önemli. Kullanıcılar için hızlı, hasta konforu yüksek, işletim maliyeti düşük lazer epilasyon cihazları önem kazanmaya devam ediyor. Hastalar içinse ağrısız, acısız, konforlu ve hızlı yöntemler her yıl olduğu gibi bu yıl da öne çıkıyor. Tüm bu bilgiler ışığında kullanıcı ve hasta beklentilerini karşılayan lazer epilasyon cihazları 2020 yılında da sektör lideri olmaya devam edecek diyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz