Buz Lazer mi Soğuk Üflemeli Lazer mi?

0

Buz Lazer gelişmiş soğutma sistemi ile lazer epilasyon ağrısını nerdeyse tamamen ortadan kaldıran yenilikçi bir uygulamadır. Peki geleneksel soğuk üflemeli lazerler de Buz Lazer kadar etkili soğutma yapabiliyor mu, Buz Lazer ve soğuk üflemeli lazerlerin temel farkı ne? Bu soruların yanıtı için her iki lazer epilasyon yöntemi hakkındaki bilgileri derledik.

2015 yılında Alma Lasers firması Soprano ICE cihazını geliştirerek lazer epilasyona yeni bir boyut kazandırdı; Ağrısız Lazer Epilasyon. Ülkemizde Buz Lazer olarak pazarlanan Soprano ICE cihazı 10 yıllık bir araştırma sonucu geliştirilen global bir marka. Orijinal Buz Lazer ve taklitleri hakkında daha önce bilgilendirici yazılara yer verdik. Hem kullanıcılar hem de hastalar açısından bu konudaki uyarı görevimizi tekrar yapıp konumuza dönelim.

Buz Lazer ve Soğuk Üflemeli Lazer Farkı

Global lazer firması Alma Lasers tarafından geliştirilen Buz Lazer, patentli teknolojilere sahip. Firmanın patentli ütüleme lazer epilasyon tekniği Buz Lazer epilasyonda da devam ediyor. Bu teknikte kıllar yoğun bir lazer enerjisiyle birden ısıtılmak yerine, kademeli olarak ısıtılıyor. Cilt üzerinde sürekli hareket ettirilen tedavi başlığı kıllarda kademeli ısıtma sağlıyor ve ağrısız bir lazer epilasyon olanağı sunuyor. Bu yöntemle ciltte yanık, kabuklanma ve leke oluşma riski de minimuma iniyor. Dolayısıyla bu patentli teknik, geleneksel lazer epilasyon yöntemlerinden çok daha güvenli.

Buz Lazer patentli ICE teknolojine sahip. Bu teknoloji lazer epilasyon esnasında cildi -3 dereceye kadar soğutuyor. Buz Lazer cihazına entegre bu gelişmiş soğutma sistemi hasta konforunu arttırıyor ve uygulama esnasında hissedilebilecek ağrıyı tamamen ortadan kaldırıyor. Uygulama başlığının safir ucu buz gibi soğuyor, cilde değdirildiğinde hissedilen serinlik tüm uygulama boyunca devam ediyor. Buz Lazer cihazına entegre bu soğutma sistemi hastalara konfor sunarken, kullanıcılara da kullanım kolaylığı sağlıyor.

İlginizi Çekebilir:  Buz Lazer Epilasyon Nedir, Uygulaması Nasıl Yapılır?

Geleneksel lazer epilasyon yöntemlerinde entegre soğutma sistemi olmadığından, cilt soğutma hava üflemeli cihazlarla yapılıyor. Daha çok Alexandrite cihazları ile uygulamada bu soğuk hava üflemeli cihazlar kullanılıyor. Hava üflemeli soğutma cihazı, lazer cihazına bir hortum yardımıyla bağlanıyor. Dolayısıyla uygulama odasında lazer cihazından başka bir de hava üflemeli soğutma cihazı yer alıyor.  İki cihazın aynı anda çalışması odada daha fazla gürültüye neden oluyor, odanın ısısını daha fazla yükseltiyor. Soğutma cihazlarında hortum vs. arızları da olabiliyor. Lazer cihazına bağlanan hortum kullanıcı başlıkta daha fazla ağırlık olmasına neden oluyor. Bu durum kullanıcı konforunu azaltıyor. Lazer cihazının yanında bir de soğuk hava üflemeli cihaz satın almak ek bir maliyet anlamına geliyor.

Cilt soğutma amacıyla kullanılan soğuk hava üfleme cihazları dışında bir de Soğuk Üflemeli Lazer adı altında satışı olan IPL cihazları mevcut. IPL yoğun atımlı ışık teknolojisidir, lazer değildir. Epilasyonda etkinliği ve kalıcılığı lazer epilasyon kadar güçlü değildir. Bu IPL cihazları FDA onayına sahip olmayan, haklarında klinik çalışma bulunmayan cihazlardır. Bu cihazlar medikal cihaz kategorisinde olmadıklarından doktorlar ve klinikler tarafından tercih edilmemektedir.

Buz Lazer ve soğuk üflemeli geleneksel lazer sistemlerini karşılaştırdığımızda hasta konforu açısından da kullanıcı açısından da Buz Lazer daha avantajlı. Özellikle lazer epilasyonda en çok ağrı duyulan genital bölge, erkeklerde sırt ve omuz gibi alanlar ve ağrı eşiği düşük kişiler için Buz Lazer en iyi çözüm.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz