Alexandrite Lazer Cihazları Fiyatları & Karşılaştırma

0

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin giderilmesinde yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Etkili, kalıcı ve güvenli bir lazer epilasyon için cihaz seçiminin önemi büyüktür. Lazer epilasyon FDA onayına sahip cihazlarla uygulandığında yan etki riski yok denecek kadar azdır. Ne yazık ki bazı merdiven altı tabir edilen merkezlerde kullanılan FDA onaysız cihazlar, ciddi yanıklara ve komplikasyonlara neden olmaktadır. Bu nedenle lazer epilasyon cihazı seçiminde en önemli kriter FDA onayının olmasıdır. Lazer epilasyonda en çok Alexandrite ve Diode lazer cihazları kullanılır.

Alexandrite Lazer Nedir?

755 nm dalga boyuna sahip Alexandrite lazerler uzun yıllardır lazer epilasyon amacıyla kullanılmaktadır. 755 nm Alexandrite dalga boyu melanin pigmenti tarafından yoğun olarak emilir. Açık ten rengine sahip kişilerde ve koyu renkli kıllarda çok etkilidir. Diode gibi dalga boylarına kıyasla daha kısa dalga boyudur ve ciltten emilimi daha yüzeyseldir. Bu nedenle en büyük dezavantajı koyu renkli tenlerde ve özellikle bronz tende uygulamaya elverişli olmamasıdır. Alexandrite lazer epilasyon cihazları hava soğutma veya kriyojen gazı ile cilt soğutma yaparlar.

Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazları

Alexandrite lazer cihazlarının hepsi aynı etki mekanizmasına sahiptir. Aralarındaki fark kullandıkları teknolojik özelliklerdir.

Bu yazımızda 3 farklı Alexandrite lazer cihazını inceleyerek, fiyat ve performans karşılaştırması yaptık.

Clarity Alexandrite Lazer Cihazı: Clarity lazer cihazının en önemli özelliği 20 mm spot genişliğine sahip başlık ile uygulama yapması. Aynı zamanda yüksek tekrarlama oranına (2 Hz) sahip bu cihaz ile oldukça hızlı lazer epilasyon yapılabiliyor. Cihaz, standart olarak 2-20 mm arasında 9 farklı spot genişliğinde başlığa sahip. Daha küçük alanlarda istenilen başlık seçilebiliyor. İstendiğinde 2-3 veya 5 mm spot genişliğine sahip başlıklar ile çiller, güneş ve yaşlılık lekeleri de tedavi edilebiliyor. Clarity lazer cihazlarının fiyatları modeline göre 60.000-75.000 USD arasında değişiyor. Bu fiyata hava soğutma cihazı Zimmer Cryo 6 da dahil. Cihazın sarf giderleri ise oldukça düşük. Tüm Alexandrite cihazlarında bulunan chamber en pahalı sarf gideridir. Clarity cihazındaki chamber seramikten yapılmış ve çok uzun süre kullanılabiliyor. Firma chamber için 10 milyon atış garantisi veriyor. Dolayısıyla diğer Alexandrite cihazları ile mukayese edildiğinde chamber maliyeti oldukça düşük. Sistemde cilt soğutma için Zimmer Cryo 6 hava soğutma cihazı kullanılıyor.

İlginizi Çekebilir:  Kullanılan Lazer Epilasyon Aletinin Türü

Candela Alexandrite Lazer Cihazı: Candela lazer cihazı standart olarak 6, 8, 10, 12, 15 ve 18 mm spot genişliğinde başlıklara sahip. İstendiğinde daha büyük spot genişliğinde başlıklar opsiyonel olarak satın alınabiliyor. Cihaz 2 Hz tekrarlama oranına sahip. Candela lazer cihazlarının fiyat aralığı 70.000-110.000 USD arasında değişiyor. Cihaz kriyojen gaz soğutma ile cildi soğutuyor. İstendiğinde cihaza hava soğutma cihazı da eklenebiliyor. Bu durumda yukarıdaki fiyata hava soğutma cihazının maliyeti de ekleniyor. Bu da yaklaşık 6000 Euro civarında ek bir maliyet anlamına geliyor. Candela cihazlarında chamber yerine head ismi kullanılıyor ve ömrü Clarity ile mukayese edildiğinde daha kısa ve daha maliyetli.

Cynosure Alexandrite Lazer Cihazı: Cynosure lazer cihazı standart 5, 10, 12, 15 ve 18 mm spot genişliğinde başlıklar ile satılıyor. Opsiyonel olarak daha büyük spot genişliğinde başlıklar satın alınabiliyor, ancak bu da ek bir maliyet getiriyor. Cynosure lazer cihazı da Clarity ve Candela gibi 2 Hz. tekrarlama oranına sahip. Cynosure lazer cihazları 80.000-110.000 USD arasında satılıyor. Zimmer Cryo 6 hava soğutma cihazı da bu fiyatlara dahil. Cihazın chamber ömrü Clarity cihazına göre daha düşük, ortalama chamber ömrü 78 milyon civarı.

Yukarıda bahsettiğimiz Alexandrite lazer epilasyon cihazları arasında Clarity hem uygulama hızı hem de satış fiyatı olarak oldukça avantajlı. Seramik chamber sayesinde işletme maliyetinin de oldukça düşük olması Clarity cihazının bir diğer tercih edilme sebebi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz