Vortex Lazer

0

Estetik kaygıyla lazer epilasyon yaptıran kişilerin sayısı her geçen gün artıyor. Lazer epilasyon yaptıran kişilerin sayısı arttıkça lazer epilasyon cihazlarının çeşitleri de çoğalıyor. Farklı dalga boylarında farklı teknolojiler kullanan lazer epilasyon cihazları arasında seçim yapmak da dolayısıyla daha zor oluyor. Vortex lazer epilasyon cihazı da bu cihazlardan bir tanesi. Sektörde etkinliğini kanıtlamış lazer epilasyon cihazlarından esinlenerek üretildiği dikkatlerden kaçmayan bu cihazın birkaç modeli mevcut. Yerli üretim Vortex cihazlarının tüm modelleri kozmetik CE belgesine sahip ancak FDA onayı bulunmamakta. Medikal cihaz statüsünde olmadığı için daha çok güzellik salonları tarafından tercih ediliyor.

Vortex Lazer Epilasyon Cihazı Nasıl Uygulanır?

Vortex Ice aslında lazer cihazı değil. 600 nm- 1200 nm geniş bant aralığında IPL cihazı. Epilasyon amacıyla kullanılan IPL cihazlarına da sıklıkla lazer epilasyon cihazı deniyor ancak bu bilgi doğru değil. IPL ve lazer teknolojileri farklıdır. IPL etki mekanizması lazer ile benzerlik gösterse de IPL ve lazer teknolojileri farklıdır. Lazer ışını düz çizgi halinde doğrusal yayılırken, IPL saçılarak yayılır ve çevre dokuya zarar verme riski yüksektir. Vortex Ice cihazı Alexandrite ve Diode dalga boylarına yakın aralıkta odaklanak epilasyon yapıyor. Lazer epilasyondan ziyade IPL teknoloji ile ağda konforunda epilasyon yapıyor diyebiliriz.

Cihazın başlık ömrünün 1.000.000 olduğu belirtiliyor, ancak firma bu başlık için 750.000 atış garantisi veriyor. Yeni çıkan Vortex Ice Platinum modelinin iki adet başlığı mevcut. Farklı ebatlardaki bu başlıklar ile hem vücutta hem de yüzde uygulama yapılabiliyor. Büyük başlık ömrü 500.000, küçük başlık ömrü ise 200.000. Firma büyük başlık için 250.000, küçük başlık içinse 100.000 atış garantisi veriyor. Epilasyon seanslarındaki atış sayıları düşünüldüğünde bu atış garantileri bir hayli düşük.

İlginizi Çekebilir:  NdYAG Lazerler Epilasyonda Kullanılmamalı

Vortex Ice modelinde cihaz soğutma sistemi termoelektrik, Ice Platinum modelinde ise kristal temas soğutma, hava soğutma ve kapalı su sirkülasyonu soğutma mevcut. Her iki modelin başlık soğutma sistemi buz olarak tanımlanıyor.

Vortex Lazer, Buz Lazer Epilasyon Cihazlarından Esinlenerek Üretilmiş

Vortex lazer epilasyon cihazları yakından incelendiğinde tüm dünyada yaygın olarak kullanılan Buz Lazer epilasyon cihazlarından esinlenerek üretildiği fark ediliyor. Buz Lazer, FDA onayına sahip bir lazer cihazı. Patentli teknolojiler kullanıyor ve etkinliği tüm dünyada kabul görmüş durumda. Kullandığı patentli Ice (Buz) teknolojisi ile tamamen ağrısız bir lazer epilasyon sunuyor. Medikal cihaz olduğundan hekimler ve klinikler tarafından yoğun olarak kullanılıyor. Buz Lazer başarısından esinlenerek üretilen Vortex lazer epilasyon cihazları medikal cihaz olmadıklarından haklarında klinik çalışma bulunmamakta. Bu da dünya markaları ile rekabette önemli bir sorun teşkil ediyor.

Vortex Lazer Epilasyon Cihazı Fiyatları?

Vortex Lazer epilasyon cihazı için firmadan aldığımız fiyat teklifleri;

Vortex Ice 65.000 TL +KDV

Vortex Ice Platinum 75.000 TL +KDV

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz