Soprano Titanium

0

Soprano Titanium Lazer Epilasyon Cihazı

İstenmeyen tüylerle mücadelede en etkili ve en kalıcı yöntemin lazer epilasyon olduğu kanıtlanmış bir gerçek. Günümüzde kadın/erkek birçok kişi lazer epilasyondan yararlanıyor. Lazer epilasyona her geçen gün artan ilgi lazer epilasyon sektörüne de yansıyor, günümüzde lazer epilasyon amacıyla kullanılan birçok cihaz mevcut. Bu kadar çok çeşit arasından seçim yapmak ilk başta zor gibi görünse de biraz araştırma yapınca bazı cihazlar eleniyor. Lazer epilasyon cihazının FDA onayına sahip olması, seçim yapmayı kolaylaştıran unsurların başında geliyor. Uzmanlar güvenli, etkili ve kalıcı bir lazer epilasyon için FDA onayına sahip cihazların tercih edilmesi gerektiğinin altını çiziyorlar. Uzmanların uyarıları doğrultusunda FDA onayına sahip lazer epilasyon cihazlarını incelediğimizde, Soprano Titanium cihazının öne çıktığını görüyoruz.

Soprano Titanium Lazer Epilasyon Cihazı Nasıl Uygulanır?

Lazer epilasyon cihazlarını incelerken karşımıza çıkan önemli bir hususa dikkat çekmek istiyoruz. Sektördeki bazı IPL cihazlarının da lazer epilasyon cihazı olarak pazarlandığına şahit olduk. Oysa IPL ve Lazer iki farklı teknoloji. IPL yoğunlaştırılmış ışık teknolojisidir ve lazer değildir. 

Lazer epilasyon amacıyla Alexandrite, Diyot ve Nd:YAG olmak üzere üç farklı dalga boyu kullanılır. Her üç dalga boyunun da farklı avantajları mevcut. Soprano Titanium bu üç dalga boyunu aynı sistemde birleştiren bir cihaz. Üç dalga boyunun avantajı ile farklı derinlikteki kılları hedeflemek mümkün oluyor. Aynı zamanda kılın tüm anatomik yapıları da hedeflenebiliyor. Yine üç dalga boyunun avantajı ile yaz aylarında bronz tenlerde de güvenli lazer epilasyon yapılabiliyor. 

Soprano Titanium patentli SHR (Super Hair Removal) teknoloji ile uygulanıyor. SHR, ütüleme epilasyonun öncü teknolojisidir. Bu teknolojinin patentinin Soprano Titanium’u geliştiren Alma Lasers firmasına ait olduğunu belirtmekte fayda var. Günümüzde birçok lazer cihazı SHR teknolojisinden esinlenilerek üretilmekte. Soprano Titanium’un öncü SHR teknolojisinde kıl kökleri yoğun tekli lazer atımları yerine, kademeli olarak ısıtılıyor. Cilt yüzeyinde adeta ütü yapar gibi uygulanan bu teknoloji sayesinde hem yoğun ısı hissedilmiyor hem de cilt yüzeyi korunuyor. Bu sayede lazer yanığı, leke gibi istenmeyen etkilerle karşılaşma riski minimuma iniyor.

İlginizi Çekebilir:  Hyper Pulse

Soprano Titanium: Orijinal Buz Lazer

Ülkemizde Buz Lazer olarak pazarlanan Soprano Titanium gelişmiş patentli bir soğutma sistemine sahip. Patentli ICE Plus Teknolojisi cildi tüm uygulama boyunca etkili bir şekilde soğutuyor. Tedavi başlığı cilde temas ettiğinde buz gibi soğuk olduğu için cilt serinliyor ve lazer ısısı hissedilmiyor. Bu nedenle neredeyse tamamen ağrısız bir şekilde uygulama tamamlanıyor.

Her ne kadar birçok cihaz Buz Lazer olarak lanse edilse de gerçekte orijinal Buz Lazer ailesi üç cihazdan oluşuyor; Soprano Ice, Soprano Ice Platinum ve Soprano Titanium. Bu üç cihaz dışındaki tüm Buz Lazer cihazlarının taklit olduklarını hatırlatmakta fayda var. 

Soprano Titanium FDA onayına sahip bir cihaz. Hakkındaki klinik çalışmalarla tüm cilt tiplerinde güvenli ve etkili olduğunu kanıtlamış olması tercih edilme nedenlerinin başında geliyor. Bacak, sırt gibi geniş alanlar için 4 cm² ve yüz, koltuk altı, genital gibi daha küçük alanlar için 2 cm² olmak üzere iki farklı tedavi başlığına sahip. Her iki tedavi başlığı da iki yıl limitsiz atış garantisi ile satılıyor. İki yıl boyunca hiçbir sarf malzeme gerektirmemesi kullanıcılar için büyük avantaj sağlıyor. Tedavi başlığına takılarak uygulanan yüz ucu ile kaş arası, kulak/burun içi gibi ulaşılması güç alanlarda kolaylıkla uygulama yapılabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz