Lazer Epilasyon seansından sonra nelere dikkat edilmeli?

0

1) Lazer epilasyon sonrası solaryuma girilmemeli zorunlu olarak güneşe maruz kalınırsa (özellikle yüz bölgesi için) yüksek koruma (spf 30) faktörlü kremler kullanılmalıdır.
2) Lazer epilasyondan hemen sonra ılık duş alınabilinir. Bir hafta kese,peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalar yapılmamalıdır.
3) Lazer epilasyon uygulanan bölgede kişinin cilt hassasiyetine göre değişen sürede; 1 saat ile birkaç gün arasında kızarıklık oluşması normaldir.
4) Lazer epilasyon uygulanan kılların kökleri 3 ila 10 gün içinde hafifçe uzayarak dökülmeye başlar veya el ile tutularak çekildiğinde kolayca çıkar.
5) Seans aralıkları yüz bölgesi için 4 hafta vücut bölgesi için 6 haftadır. İlerleyen seanslarda bu seans aralıkları uzamaktadır.
6) Seans sayısı vücut bölgeleri için 4-6 seans yüz bölgeleri için 6-12 seanstır. Genelde birkaç tip lazer sistemi ile kombin çalıştığımız için bu süre daha kısa olmaktadır. Bu sayı cilt ve kıl yapısına göre de değişebilir. Hormonal bozukluklar seans sayısını etkileyebilir.
7) Kıl yoğunluğu her seansta %15-20 arası kalıcı olarak azalmaktadır, farkı ancak 3. seanstan itibaren belirgin olarak görebilirsiniz. Seanslarınıza düzenli olarak devam ederseniz ilk seanstan sonra kıl sorunu yaşamazsınız.
8 ) Her lazer epilasyon seansından sonra 15-18 gün arası ücretsiz kontrol seansı uygulatabilirsiniz (20. günden daha sonra yapılan kontroller tedavinin seyrini olumsuz etkiler)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz