En İyi Lazer Epilasyon Cihazları 2024

0

Her alanda birbirinden farklı teknolojik gelişmelerin yaşandığı bir çağdayız. Bu teknolojik gelişmeler medikal estetik dünyasında da büyük bir hızla devam ediyor. Medikal estetik uygulamaları arasında en çok talep gören uygulama hiç kuşkusuz lazer epilasyon. Lazer epilasyon 1997 yılında FDA onayı aldıktan sonra yaygın olarak tüm dünyada uygulanmaya başlandı. Günümüzde lazer epilasyon ile artık neredeyse tüm cilt tiplerinin istenmeyen tüy sorununa kalıcı çözüm bulmak mümkün oluyor. 

Lazer epilasyona her geçen gün artarak devam eden talep, lazer cihazı üreten firmaların arasında kıyasıya bir rekabete neden olmuş durumda. Bazı firmalar daha hızlı ve daha konforlu bir lazer epilasyon cihazı geliştirmek için AR-GE çalışmalarına daha fazla önem verirken bazıları da mevcut popüler cihazları taklit ederek ve/veya sahtelerini üreterek sektörde var olmaya çalışıyorlar.

Bu yazımızda sizlere lazer epilasyon cihazlarındaki son teknolojik yeniliklerden bahsedeceğiz.

Orijinal Buz Lazer Serisi Soprano Titanium ile Devam Ediyor

Lazer epilasyon alanındaki teknolojik gelişmeler etkinliği artırmaya, tedavi sürelerini kısaltmaya, güvenlik özelliklerini geliştirmeye ve cihazı farklı cilt tipleri için daha çok yönlü hale getirmeye odaklanma eğilimindedir. Tüm bu beklentileri karşılamak amacıyla uzun yıllar süren çalışmalar sonucu geliştirilen Soprano Titanium günümüzün ‘’en gelişmiş lazer epilasyon cihazı’’ kabul ediliyor. Hiç kuşkusuz bunda üretici Alma Lasers firmasının bilime verdiği önem, AR-GE çalışmalarına ayırdığı bütçenin payı oldukça fazla. 

Birçok patentli teknoloji kullanan Soprano Titanium cihazının temel teknolojilerini ve önemli özelliklerini sizler için araştırdık:

  • 3D Teknolojisi: Bu sistem, üç lazer dalga boyunu (Alexandrite, Diyot ve Nd:YAG)) birleştiren bir  teknoloji kullanıyor. Bu kombinasyon, kıl folikülünün farklı derinliklerini hedefleyerek bronz ten dahil tüm cilt tonlarında ve tüm kıl tiplerinde etkili ve güvenli tedaviye olanak tanıyor.
  • ICE PLUS Soğutma: Soprano Titanium cihazının patentli gelişmiş soğutma sistemi, tedavi sırasında cildin yüzeyini soğutan, konforu arttıran ve olası rahatsızlıkları veya cilt tahrişlerini minimuma indiren bir safir soğutma ucu içeriyor. Cilde temas eden safir uç, buz gibi soğuk olduğu için cildi anında serinletiyor ve tüm uygulama boyunca bu etkili soğutma devam ediyor. Uygulama neredeyse tamamen ağrısızdır.
  • SHR Uygulama Yöntemi: Bu patentli uygulama yöntemi ülkemizde ‘’ütüleme epilasyon’’ olarak biliniyor. Bu uygulama yönteminin patenti, Soprano Titanium cihazını geliştiren Alma Lasers firmasına ait. Bu yöntemde kıl folikülleri kademeli olarak ısıtılıyor. Özellikle koyu tenli kişilerde bu yöntem hem yan etki riskini en aza indiriyor hem de hasta konforunu arttırıyor.
  • Hız: Soprano Titanium daha geniş (4cm²) uygulama başlığı ve hızlı tekrarlama oranıyla tasarlanmış olup, seansların daha hızlı ve daha verimli olmasını sağlıyor.
  • Gelişmiş Güvenlik Özellikleri: Soprano Titanium uygulama esnasında cildi korumak için farklı cilt hassasiyetlerine uyum sağlamak üzere temaslı soğutma ve çeşitli enerji dağıtım seçenekleri gibi güvenlik önlemler içeriyor.

Yukarıda bahsettiğimiz teknolojilerin bir araya gelmesi, Soprano Titanium’u gelişmiş ve çok yönlü bir lazer epilasyon sistemi haline getiriyor. Soprano Titanium bronz ten dahil tüm ciltlerin lazer epilasyonunda FDA onayına sahip. Aynı zamanda tüm cilt ve kıl tiplerindeki kişiler için gelişmiş etkinlik, konfor ve güvenlik sunuyor. Yaz aylarında güvenle uygulanabilmesi de bir diğer önemli avantaj olarak karşımıza çıkıyor. Bu gelişmiş özellikleri ile Soprano Titanium cihazının 2024 yılında da oldukça fazla talep göreceğini söylemek mümkün.

İlginizi Çekebilir:  Alexandrite mi Diode mu ? 2024 Karşılaştırması

Alexandrite Lazerlerde Herhangi Bir Yenilik Bulunmuyor

Son yıllarda Alexandrite lazerlerde herhangi teknolojik yenilik bulunmuyor. Özellikle son birkaç yıldır Alexandrite lazerler eski popülerliğini yitirmiş durumda. Bunda Alexandrite lazerlerin ağrılı olmasının, koyu tenli kişilerde ve bronz tende güvenli olmamasının, yüzdeki tüylerde aktivasyona neden olabilmesi gibi olumsuzlukların payı oldukça fazla. 

Alexandrite lazerler, açık tenli kişilerde koyu renkli kıllarda etkili olan lazerlerdir. Ancak ten rengi koyulaştıkça ciltte yanık, renk değişimi, siyah ve/veya beyaz leke gibi istenmeyen etkilerle karşılaşma riski oldukça fazladır. Yaz aylarında bronz tene uygulama güvenli olmadığı için minimum bir ay kadar cilt renginin açılmasını beklemek gerekiyor, bu da yaz aylarında uygulama yapılamaması anlamına geliyor. 

Bu olumsuzluklar Alexandrite lazerlere olan talebinin azalmasına neden oldu. Kullanıcılar için de sarf maliyetleri oldukça zorlayıcı bir hal almış durumda. Chamber/Head, Flashlamp gibi sarflar işletme maliyetinin artmasına neden oluyor. Birçok merkez Alexandrite lazer yerine Buz Lazer serisi (Soprano Ice Platinum, Soprano Titanium) cihazlarla uygulama yapmayı tercih ediyor. Hastalardan gelen yoğun talep de birçok klinik ve merkezin orijinal Buz Lazer cihazlarına yönelmesine neden oluyor.  Soprano Titanium cihazının her iki uygulama başlığının iki yıl limitsiz atış garantisi ile satılması, kullanıcılar için çok avantajlı bir durum. Görüştüğümüz bazı Soprano Titanium kullanıcıları iki yıl geçmiş olmasına rağmen hala başlıklarının bitmediğini belirttiler. Yani verilen iki yıllık garantinin sonunda başlık bitecek diye bir durum söz konusu değil. Bu da kullanıcının minimum iki yıl hiçbir sarf maliyeti düşünmemesi anlamına geliyor ki kuşkusuz çok büyük avantaj. 

Sahte Buz Lazer Cihazlarına Dikkat Etmenizi Öneriyoruz!

Yukarıda belirttiğimiz gibi orijinal Buz Lazer sadece Soprano Ice, Soprano Ice Platinum ve Soprano Titanium cihazlarını kapsayan patentli bir marka. Orijinal Buz Lazer cihazları yüksek hasta konforu sunmaları, etkili ve kalıcı sonuçları, güvenli olmaları ile öne çıkıyor. Buz Lazer cihazlarına talebin artması sonucu, maalesef taklit ve sahte cihazların da piyasaya sürüldüğünü biliyoruz. Özellikle merdiven altı tabir edilen yerlerde hiçbir güvenlik kaydı olmayan bu sahte/taklit cihazların Buz Lazer gibi lanse edildiğini duyuyoruz. Bu sahte veya taklit cihazların, orijinal cihazın görünümünü ve logosunu bile taklit etmeye çalıştığına rastlıyoruz. 

Her ne kadar lazer epilasyon estetik kaygı ile yaptırılsa da medikal bir işlem olduğunu unutmamak gerekir. Bu nedenle lazer epilasyonu değerlendirirken güvenlik ve etkinliğe öncelik vermek çok önemlidir. Sahte veya taklit cihazların kullanılması yalnızca etkisiz sonuçlara yol açmakla kalmaz, aynı zamanda sağlığınız ve güvenliğiniz için de risk oluşturabilir. Beklenen kalite ve performansı aldığınızdan emin olmak için her zaman orijinal ve onaylı cihazları tercih etmenizi öneriyoruz. Uzmanlar da lazer epilasyonun mutlaka FDA onayına sahip cihazlarla uygulanması gerektiği konusunda uyarıda bulunuyorlar. 

2024 yılının hepinize sağlık ve mutluluk getirmesini diliyoruz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz