En İyi Buz Lazer Epilasyon Cihazı Markaları

0

Hem kadınlar hem de erkekler için istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en etkili yöntemi lazer epilasyon. Durum böyle olunca lazer epilasyon cihaz pazarı da her geçen gün büyüyor. Global lazer firmaları sürekli yenilikçi teknolojiler geliştirmek için adeta birbirleriyle yarışıyorlar. Etkili olduğu kadar güvenli ve konforlu bir lazer epilasyon için son yılların gözdesi; ‘’Buz Lazer’’.

Gerçek Buz Lazer

Dünyanın önde gelen lazer firmalarından biri olan Alma Lasers firması tarafından geliştirilen Soprano serisi lazer epilasyon cihazları, ülkemizde Buz Lazer adıyla pazarlanıyor. Buz Lazer Soprano Ice, Soprano Ice Platinum ve Soprano Titanium cihazlarını tanımlayan patentli bir marka. Marka tescili distribütör firmaya ait. Yani; bu üç cihaz dışında Buz Lazer olduğunu iddia eden hiçbir cihaz gerçek Buz Lazer değil. Öncelikle bunun altını çizmek gerekiyor. 

Buz Lazer Hangi Özelliği ile Öne Çıkıyor?

Buz Lazer’in en önemli özelliği patentli SHR Teknolojisi. Bu yenilikçi teknolojide tekli lazer atımları yerine, kıl kökleri kademeli olarak ısıtılıyor. Tedavi başlığı ciltte ütü yapar gibi hareket ettiriliyor. Bu uygulama tekniği hem daha ağrısız bir lazer epilasyon deneyimi sunuyor hem de koyu renkli ve bronz tenlerde yan etki riski olmadan uygulama yapılabilmesini sağlıyor. Bir diğer önemli özelliği ise, gelişmiş bir soğutma sistemi olan ‘’Ice Teknolojisi’’. Bu gelişmiş soğutma, cildi uygulama esnasında -3 dereceye kadar soğutuyor. Tedavi başlığının safir ucu cilde temas ettiğinde buz gibi soğuk oluyor ve ciltte anında ferahlık sağlıyor. Etkili soğutma cilt yüzeyini de koruduğu için yanık, leke gibi istenmeyen etkilerin riski minimuma iniyor.

Buz Lazer’in Orijinal Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

Buz Lazer yukarıda değindiğimiz özellikleri ile son yıllarda kadın, erkek farklı yaş gruplarından kişiler tarafından yoğun ilgi görüyor. Elbette bu yoğun ilgide Buz Lazer cihazlarının FDA onaylı olmasının, ülkemizdeki Sağlık Bakanlığı ÜTS sistemine kayıtlı olmasının da payı oldukça fazla.

Her ne kadar kozmetik bir işlem gibi görülse de aslında lazer epilasyon tıbbi bir işlem. Güvenlik sertifikalarına sahip olmayan taklit cihazlarla uygulandığında ciltte renk değişimleri, yanık gibi komplikasyonlarla karşılaşma riski de artıyor. Buz Lazer cihazlarına olan yoğun ilgiden nemalanmak isteyen ve ellerindeki lazer bile olmayan cihazlarla Buz Lazer yaptığını iddia eden yerlerden uzak durmak ve özellikle merdiven altı tabir edilen yerlerde lazer epilasyon yaptırmamak gerekir.

İlginizi Çekebilir:  Ütüleme epilasyonu duydunuz mu?

Buz Lazer cihazlarının taklitlerine bazen içerisinde buz kelimesinin geçtiği farklı şekillerde de rastlamak mümkün; buzlu lazer, buzlu başlık, buz epilasyon gibi. Ve hatta zaman zaman gerçek Buz Lazer cihazlarının dış görünümünü bile taklit ediliyor ve üzerlerine Soprano Titanium yazıldığı bile oluyor. Tüm bu taklit cihazlardan korunmak için en etkili yöntem, cihazın Sağlık Bakanlığı ÜTS kaydını istemeniz olabilir. Gerçek Buz Lazer cihazlarının ÜTS kaydı olduğunu belirtmiştik. 

Taklit Buz Lazer Cihazlarından Neden Uzak Durmalıyız?

Taklitlerle mücadele günümüzde her alanda maalesef var olan bir olgu. Başarılı her ürünün, her teknolojinin kısa süre sonra taklitlerinin ortaya çıktığı bir dünyada yaşıyoruz. Giyimden, teknolojik aletlere kadar her alanda taklit çılgınlığı artarak çoğalıyor. Ancak sağlıkla ilgili bir prosedür söz konusu olduğunda, iyice araştırmak ve emin olmakta fayda var. Sadece ucuz diye taklit bir lazer epilasyon cihazı alınmamalı. 10-15 seans geçmesine rağmen istenmeyen tüylerinde azalma olmayan hastalar, bir daha size gelmeyecektir. Ayrıca bu taklit cihazlar bozulduğunda, arkalarında güçlü bir teknoloji olmadığı için çoğunlukla tamir edilemezler ve ucuz bile almış olsanız paranız boşuna gider. Yani aslında uzun vadede kaybeden siz olursunuz.  Hastalarınıza güvenli ve etkili bir lazer epilasyon sunmak için taklit Buz Lazer cihazlarından uzak durmanızı öneririz. 

Taklitlerle mücadele ele ele verildiğinde önem kazanır. Bu nedenle lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiler de bu bilgiler ışığında, uygulama yaptıracakları merkezleri titizlikle araştırmalı ve taklit cihaz kullanan yerlerden uzak durmalı. Ucuz lazer epilasyon uygulaması diye güvensiz cihazlarla lazer epilasyon yaptırılmamalı. 15 seanstan fazla lazer epilasyon yaptırmasına rağmen hiçbir sonuç alamayan kişiler duyuyoruz. Ucuz ama sonuç yok ve hatta bu kadar uzun seans zaten toplamda yine yüksek bir maliyet çıkmasına neden oluyor. Gerçek Buz Lazer cihazları ile ortalama 8 seans önerildiği unutulmamalı. Elbette seans sayısı kıl rengi, kıl yoğunluğu, uygulama yapılacak bölge, cilt rengi, yaş vs gibi faktörlere göre değişebilir. Ancak unutulmamalı ki; 12-15 ve hatta bazen daha çok seans, lazer epilasyon değil modern ağda yapıldığı anlamına gelir. Bu nedenle bir kez daha Gerçek Buz Lazer cihazlarının Soprano Ice, Soprano Ice Platinum ve Soprano Titanium olduğunu belirtmek isteriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz