Lazer Epilasyon Cihazlarının Farkları ve Üstünlükleri Nelerdir?

1

Alexandrite lazer: Dünyada modası yitirilmiş olan ancak ülkemizde halen en iyi epilasyon sistemiymis gibi lanse edilen teknolojidir, 90 ların sonunda belki öyle idi ancak diyot lazer cihazlarının geldiği son noktaya Alex cihazlarının yanaşması mümkün değildir. Epilasyon ACILIDIR.

NdYag lazer: Bazı merkezlerin lazer epilasyon bronz ciltte yazın dahi uygulanabilir diye tanıtım yaptığı NdYag lazer yüzeysel etki yaptığından derindeki köklere etki etmemekte, seans sayısı çok artmakta, kalıcı epilasyon başarısı düşmektedir. NdYag lazer fazla acı hissi verdiğinden lazer epilasyon tedavisinin yarım kalma ihtimali yüksektir. NdYag kullanımında bir diğer risk ise bu lazer ile ciddi ve kalıcı iz bırakan yanık olma ihtimalinin mevcut olmasıdır.

Işık bazlı sistemler: Millenium çağının epilasyon yöntemi artık dünyada sayısız doktor ve klinik tarafından kabul gören teknolojisi “ütüleme” epilasyondur. IPL cihazları arasında ise bunu sadece Spa SHR cihazları yapabilmektedir. Acısız, ağrısız ve seans sürelerini yarıya indirecek kadar hızlı, artık eski tip cihazlara itibar etmeyiniz.Hızlı geri dönüşler ve hasta konforu için “ütüleme” teknolojisi.

Diode lazer: Diyot lazer cihazlari ince, zayıf kıllarda başarılıdır, yüz kıllarında olumlu sonuçlar verebilmektedir. Kalın ve kökleri daha derinde olan vücut kılları için önerilir. Millenium çağının epilasyon yöntemi artık dünyada sayısız doktor ve klinik tarafından kabul gören teknolojisi “ütüleme” epilasyon dur. Diyot Lazer cihazları arasında ise bunu sadece Soprano XL ve Spa Accord lazer  cihazları yapabilmektedir. Acısız, ağrısız ve seans sürelerini yarıya indirecek kadar hızlı, artık eski tip cihazlara itibar etmeyiniz. Hızlı geri dönüşler ve hasta konforu için “ütüleme” teknolojisi.

Radio Frequency (RF): Radyo frekans dalgalarıdır, lazer değildir. Açık renkli, beyaz, sarı kılları yok edeceği iddia edilmekteyse de tarafsız çalışmalarda sadece kıl köklerinde geçici nem azalması sağladığı, zamanla kılın tekrar eski haline geldiği saptanmıştır. Epilasyon kombinasyonu sadece kandirmacadan ibarettir, epilasyonda etkisizdir.

İlginizi Çekebilir:  LAZER VE IPL CİHAZI SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

(Referans: Pers. Comm. Nov. 2006, Larry Kunze, M.E., President of Rocky Mountain Laser College, Inc, state certified medical laser professor)
Tüm lazer tipleri bilimsel olarak değerlendirildiğinde Soprano XL Diyot Lazer, Spa Accord Diode Lazer ve Spa SHR IPL Foto Epilasyon  cihazlarının en uygun, konforlu etkili lazer epilasyon cihazı olduğu anlaşılmaktadır.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz