Diode Lazer teknolojisindeki en son yenilik!

2

Diode lazer cihazları yıllardır mevcut ancak son zamanlarda bir hayli popüler oldu ve ülkemizde tabu haline gelen alexandrite lazer teknolojisini tahtından etti. Daha önceleri ilk tercih olamayışı diode teknolojisinin eksikliğinden yada etkisizliğinden değildi sadece ve sadece çok acılı bir teknoloji olmasından kaynaklandı. Etkinlik ve sonuçlar bakımından yıllar öncede diode lazerler en etkili teknolojiydi, gelelim günümüz 2012sine ve şuan yeni gelişen teknolojiyle diode lazerler artık hem acısız, ağrısız ve muhteşem sonuçlar veriyor ve bu sonuçları verirken hastaya ne bir acı hissettiriyor nede bir yan etkisi var, FDA kafa kağıdını almış olan bu teknoloji dünyanın en çok tercih ettiği yeni diode lazer teknolojisi olan, IN-MOTION, yani ülkemizde bu teknolojiyi Türkiye ye getiren distributor tarafından markalaştırılmış olan, Ütüleme Epilasyon. Bu teknolojinin patenti American Alma Lasers firmasına ait ve bu cihazların adı Soprano Lazer Cihazları. Özetlemek gerekirse bu yeni teknoloji patentli Soprano Ütüleme Epilasyon Diode lazerlerinde mevcut ancak yakaladığı popülaritesinden dolayı diğer taklit cihazlarda bu markayı kullanarak kendi sattıkları cihazların da ütüleme olduğunu beyan ediyorlar.

Ütüleme adı nerden geliyor?
Düşük güçlü ve sık tekrarlı atışlar, cihaz başlığı epilasyon yapılacak bölgede sürekli gezdirerek yapılıyor. Epilasyon uygulanan kişi, bölgede bir ısınma da hissediyor. Bu nedenle olsa gerek, Dünyada in-motion (Ütüleme Epilasyon) adı ile bilinen bu teknoloji Türkiye’de ütüleme adı ile adlandırıldı Alma Lasers Distribütörü tarafından. Benzer teknolojiler, Dünyada farklı adlarla anılırken, Türkiye’de ütüleme adı ile pazarlanmaya başladı. Bu da pazarın kızışacağını, tartışma, rekabet belki de mahkemelerin devreye gireceğini gösteriyor.


Ütülemeyi Epilasyon kim tarafından geliştirdi?

Ütüleme epilasyonu, İsrail Amerikan Alma Lasers firması geliştirdi ve 2007 yılında Soprano’yu piyasaya sundu. Aynı yıl sonunda, Alma’nın kazancı bir önceki yılın 2.5 katına ulaştı.Dört yıl sonra Soprano’nun benzerleri ve taklitlerinin çıktığı duyuldu. Bunların büyüklerine karşı dava açıldı. Nihayet yedinci yılda, benzerler ve taklitlerin Türkiye’de de boy gösterdiği görülüyor. Bu cihazlar isimleriyle,

İlginizi Çekebilir:  NdYAG Lazerler Epilasyonda Kullanılmamalı

ELase Motif (Syneron)
Aroma (Uzakdoğu)
Cheveux diode lazer (Uzakdoğu)
Sense Square (Uzakdoğu)
Allie diode lazer (Uzakdoğu)
Vikini (Uzakdoğu)
Epilla (Uzakdoğu)
Depilla (Uzakdoğu)
GSD DEPI 810 (Uzakdoğu)
NİCE (Uzakdoğu)

2 YORUMLAR

  1. Yani taklit cihaz dediklerinizle meselaCheveux diode lazer (Uzakdoğu) ile epilasyon yaptırsam sonuç alabilirmiyim?lütfen objektif bir cevap verirseniz çok sevinirim çünkü maddi imkanım tekrar tekrar bunu yaptırmaya müsait değil. Sizden cevap alınca bir karar vereceğim lütfen mesajımı dikkate alır mısınız? çok teşekkür ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz