Diode Lazer Cihazları

Diyot Lazer Nedir?

Diyotlar akımı bir yönde iletip diğer yönde bloke eder. Bu özelliği taşıyan, çeşitli diyotlar çok çeşitli teknik uygulamalarda işe yarar. Bazı yarı iletken diyotlar, elektrikle uyarıldığında ışık saçar. (Light emmitting diodes LED). Aynı şekilde diyotlardan ışık gibi lazer de elde edilebilir. Diode lazerlerin belli başlı özellikleri:
1. Diyot lazerler, çeşitli teknolojik manipülasyonlarla 300 nm UV dalga boyundan 3 000 nm IR dalga boyları arasında, (görünür bölge dahil) ışın üretebilir.
2. Diyot lazerler küçüktür, fazla yer kaplamaz.
3. Diyot laserler fazla ısı üretmez, soğutma için genellikle hava soğutma sistemi yeterli olur. Bu nedenle ağır çalışmada, aşırı ısınma sonucu (Aleksandrit lazerlerde olduğu gibi) chamber patlatmaz.
4. Laser diyotları eski radyolardaki lambalar, televizyonlardaki tüpleri gibi dayanıklıdır, kolay arıza yapmaz. Evinizde ya da komşunuzda dededen kalan 50 yaşın üzerinde bir radyo var mı? Diyot laserleri onlar gibi düşünün.

 

Ütüleme Epilasyon Teknolojisi

Son zamanların popüler yöntemi lazer epilasyon ile istenmeyen kıllardan kurtuluyorsunuz ancak bu süreçte acı ortaya çıkıyordu, devrim sayılabilecek bu ütüleme epilasyon yöntemiyle artık konforlu ve acısız olarak lazer epilasyon yaptırılabiliyor.
Bu yöntemle yapılan sık atışlarla kıl folikülü yavaş yavaş ısıtılıyor. İncecik epidermis, atış aralarında hızla soğuyor. Cihazlarda zaten kontak soğutma da var. Böylece deriye etki ihmal edilebilir düzeyde kalıyor. Yanık bir yana, ağrı da tamamen ortadan kalkıyor: Uygulama masaj rahatlığına dönüyor. Masaj rahatlığının bir başka nedeni, uygulamanın sabit atışlarla değil, prob deri üzerinde “ütü yapar gibi” gezdirilerek yapılması. Bu nedenle uygulama tekniği “ütüleme” olarak adlandırılıyor. Ütüleme Epilasyon, hız da getiriyor, seanslar çok çabuk bitiyor. Derinin minimal etkilenmesi, güneşten kaçınmayı da gerektirmiyor. Dört mevsim uygulama için epilasyon etkisi zayıf Nd:YAG lasere başvurmaya da gerek kalmadı. Soprano Accord, Soprano XL, Harmony XL ve Spa SHR ütüleme epilasyon yapan cevher cihazlar. Alma Lasers firmasının patentli teknolojisi olan bu ütüleme epilasyon teknolojisi Türkiye’de hızla pöpüler oluyor. Türkiye Distribütörlüğünü STS Lazer firmasını yaptığı Alma Lasers dünya pazarında en ön sıralarda yer alıyor.