Hangi diode lazer cihazı alınmalı?

15 Şub

Hangi diod lazer cihazı alınmalı?
Diyod lazer cihazlarının garip bir özelliği var: Bu güne kadar hiçbir araştırmacı ya da kullanıcı etkisi hakkında olumsuz bir şey söylemedi, tam tersine etki hep beğenildi. 810 nm diyod lazerler için epilasyonun altın standardı sözü boşuna çıkmadı.
Ancak tek bir şikayet var: Ağrılı olması. Kontak soğutma, hava soğutma cihazları ya da EMLA yardımı ile bu lazerler birçok merkezde başarı ile kullanıldı. Acıya dayanan, mutlu sona ulaştı. Türkiye’de halen kullanılan çok sayıda sistem var.
Ancak günümüzde diyot laserlerde devrimci bir yenilik yapıldı: Ütüleme Lazer teknolojisi, Soprano Ütüleme Epilasyon cihazları.
Diyod lazer, düşük enerji ve sık atışlarla kıl foliküllerini yavaş yavaş ısıtıyor. Bu uygulama, hem ağrıyı hem de güneş kısıtlamasını ortadan kaldırıyor. Bu sayede artık 4 mevsim lazer epilasyon ağrısız olarak yapılabiliyor. Ütüleme diyod lazer, saniyede 10 atış gibi rekor hızlarda çalışıyor.
Alma Lasers firmasının araştırma geliştirme bölümü tarafından icat edilen bu teknoloji, lazer epilasyonu çok etkiledi. Ütüleme teknolojisi ile çalışan diyot lazerler, hızla yayılıyor.
Aynı hızla üreyen uzak doğu taklitleri, ütüleme’nin lazer epilasyonu kökten değiştireceğini gösteriyor. Ancak bu ucuz taklit cihazların hiç bir FDA onayı yok ve sonuçlarında da ciddi şüpheler söz konusu. Bunun yanında da gerekli alt yapısı olmayışından teknik servis hizmeti de ciddi bir tehdit unsuru yatırımcı için.

Diod lazer almadan önce unutmayın ki, dünyada diod lazer üreten 2-3 tane konvansiyonel FDA almış patentli teknoloji var, ancak ülkemizde 50 den fazla marka diod lazer satıyorum diye ortalarda cirit atıyor, bu tip firmalara paranızı kaptırmamanızı öneririz çünkü sattıkları cihazlar uzakdoğuda 3-4 bin dolarlara satılan ucuz kopya teneke parçalarıdır. Orjinal patentli, FDA almış, marka bir diod lazeri ortalama 55-90 bin dolar aralığında alabilirsiniz. Dikkatli olmanızda yarar var.

 

 

3 Responses to “Hangi diode lazer cihazı alınmalı?”

  1. Edip ertev 21 Temmuz 2012 at 23:09 #

    Soprano diod lazer muhteşem 10 aydır araştırıyorum gerçekten kusursuz bu lazer cihazi.

  2. emel 22 Temmuz 2012 at 12:33 #

    ütüleme lazer diod cihazı almak için aylardır araştırıyorum ve soprano lazerin orjinal tek ütüleme lazer olduğunu anladım, çok kafa karıştıran taklit var dikkat edin.

  3. Hakan 08 Ağustos 2012 at 21:40 #

    Klinigimdeki yoğun talepden dolayı, ütüleme lazer cihazlı araştırmaya başladım bu araştırma esnasında gördümki neredeyse tüm firmalar bu Soprano ütüleme lazer cihazını taklit ediyorlar, hatta bu soprano cihazını satan distribütör firmanın yaptığı kaliteli gazete ve dergi reklamlarını bile taklit eder olmuş kısacası soprano lazer her nekadar pahalı olsada firmanın bana yolladıgı 200 reeransın arayabildigim 70 kadarı acayip memnun maddi imkanlarımı ayarladıktan sonra klinigime alacagım tek orjinal ütüleme diod lazer cihazıdır soprano. Bu sitedeki makaleler hic bir yerde yok gercekten çok yararlı bilgiler. Sağolun

Yorum Yaz

Diode Lazer