En İyi Thulium Lazer Cihazı

Son zamanlarda bir hayli popüler olan 1927nm dalga boyuna sahip thulium lazer teknolojisi epidermis  ve dermis  arasındaki junctionda gezinen yüzeysel bir lazer teknolojisidir. Bu teknoloji ile yüzeysel leke tedavisi ve Cilt gençleştirme ve parlatma uygulamaları yapılabilmektedir. Her ne kadar sadece leke tedavisi için kullanılır diye lanse edilse de bu gerçeği yansıtmamaktadır. Örnek vermek gerekirse, melazma tedavisi oldukça sıkıntılı bir tedavi dir ve thulium lazer teknolojisiyle dermal melazma ve mixed melazma tedavisi oldukça zordur, çünkü bu tip melazmalar derin katmanlarda olduğundan uygulamanın başarılı olması neredeyse imkansızdır.

Ancak thulium lazer ile güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri ve epi-dermal melazma tedavileri başarılı sonuçlar vermektedir.

Bazı thulium lazer cihazları ülkemizde ‘leke tedavisinde tek seansda çözüm” diye lanse edilmektedir. Bunun yanında diğer bir thulium lazer teknolojisi olan baby face beauty markasıyla öne çıkan lutronic marka thulium lazer cihazı hem yukarıda bahsettigimiz leke tedavilerini, cilt parlatma,  cilt gençleştirme ve de gözenek küçültme uygulamalarını oldukça başarılı sonuçlar vererek gerçekleştirmektedir. Lutronic  firmasının bu thulium lazer cihazının FDA onayı bulunmaktadır.