En iyi Epilasyon Lazeri Hangisi?

Cihazların tümü aynı teoriye dayanıyor: Işığın kıl pigmenti tarafından yüksek oranda emilmesi ile kılın ısınması, epidermis ve dermise az emilmesi ile ısınan bu dokuların zarar görmemesi.

Uzun testlerden sonra FDA alınan lazer epilasyon cihazları tercih edilmeli, dünyada topu topu 7-8 lazer epilasyon cihaz markası varsa ülkemizde bu sayı 50-60 civarlarında. Peki nasıl oluyor da bizim ülkemizde bu kadar fazla cihaz oluyor?

Cevabı gayet basit, Uzakdoğu ve Çin den getirtilen ve ülkemizde, Avrupa malı diye pazarlanan ve sahte FDA belgeleriyle tüketiciyi kandırmacalar olduğundan dolayı ülkemizde lazer epilasyon alanında kalitesizlik aldı başını gitti. Unutulmamalıdır ki, bu işlem ucuz bir işlem değil ve ucuza yaptırılan yerlerde sonuç beklemeyi bir kenara bırakın, yanık riskleri ve diğer endikasyonları göze almış olursunuz ki bunu kesinlikle tavsiye etmeyiz.

Peki hangi lazer en iyi epilasyon lazeridir ?

En iyi epilasyon lazer cihazı hangisidir sorusunun iki cevabı var,

1) Amerika ve dünya da tanınmış bir marka mı? Eğer öyleyse FDA belgesi de mevcuttur ve gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Eğer bir cihaz marka olmuşsa ve çok kişi tarafından tercih edilip sonuçlarından da memnun kalınmışsa zaten o cihaz kalitesini ıspatladığı için marka olmuştur.

2) Örneğin dünya da en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemi diode lazer yöntemidir, sebebi, her kıl tipinde sonuç alınabilmesidir. Ülkemizde sıkça tercih edilen alexandrite lazer cihazları ise ince kıllarda başarısız olması, tetikleme yapabiliyor olması sebebiyle dünya genelinde çok tercih edilmezler, ancak dünya da en çok tercih edilen diode lazer cihaz markası, Soprano Lazer Cihazları, en çok tercih edilen alexandrite cihaz markası ise Cynosure Lazer cihazlarıdır.

Ancak yinede son kararı, piyasada ki doktor, estetisyen ve lazer epilasyon yaptıranlar veriyor. Ancak zaman içinde bir sistemi üreten ve kullananların azaldığını, sonra hiç kalmadığını görüyoruz. Yada o cihazın her şehirde onlarca klinikte hizmet verdiğini görebiliyoruz. İşte bu veriler bize hangi cihazı tercih edip etmeyeceğimizi gösteriyor aslında.